Światowy Dzień bez Papierosa, który przypada 31 maja, nie musi być tylko jedną z wielu dat bez znaczenia, a już na pewno nie dla palaczy i osób, w których rodzinie występował nowotwór! Przeciwnie. Ten dzień można potraktować jako okazję, by zapisać się na ważne badanie w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu. Wynik niskodawkowej, bezkontrastowej tomografii często daje wiedzę, która może uratować życie! A samo badanie jest bezstresowe, bezpłatne, nie trzeba mieć skierowania, do pracowni można przyjść w dogodnych godzinach. - Szpital Specjalistyczny w Mielcu tym samym wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy są świadomi współczesnych chorób cywilizacyjnych. Chcą się badać, więc intensywnie realizujemy program profilaktyki raka płuc. Wiemy, że zainteresowanie jest duże, dlatego w najbliższym czasie zamierzamy wystąpić o zwiększenie ilości możliwych do wykonania badań. Zachęcamy do uczestnictwa w programie – mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. - W sumie chcemy, żeby szansę na zdrowie i życie uzyskało w ten sposób ponad 1000 osób.

Kto może skorzystać z badań? To oferta dla roczników od 1949 do 1973, skierowana szczególnie do osób, które dość dużo palą i mają w rodzinie osoby z przeszłością nowotworową.
Rejestracja pacjentów z wypełnioną ankietą (dostępną na www.szpital.mielec.pl w zakładce Profilaktyka) odbywa się pod numerem telefonu: 17 78 00 214 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00.
Ile trwa kwalifikacja? Jak przebiega badanie? Czy jest się czym stresować? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w naszym filmie z serii Szpitalny Serwis Informacyjny.