Planujesz wykonać badania laboratoryjne? Zrób to w mieleckim Szpitalu w Dzień Diagnosty
 27 maja dodatkowo bezpłatnie MORFOLOGIA oraz POZIOM GLUKOZY
Dzień Promocji Zdrowia organizowany w mieleckim Szpitalu Specjalistycznym z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego służy temu, by dać szansę pacjentom na dodatkowe bezpłatne badania. Jednak przy tej okazji warto przybliżyć im zawód tych, którzy zwykle pracują niewidoczni dla oka pacjenta.
❗️Każdy pacjent, który w tym dniu (27 maja, poniedziałek) zgłosi się na badania do Punktu Pobrań Badań Laboratoryjnych, będzie mógł dodatkowo bezpłatnie mieć wykonaną morfologię krwi oraz poziom glukozy!- To jest bardzo cenna inicjatywa, a realizacji planu podjęli przecież sami pracownicy, którzy będą musieli te dodatkowe badania wykonać. Podkreślają jednak, że wykonują jeden z zawodów zaufania publicznego i nie są to puste słowa - mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.- Rzeczywiście nie ma wątpliwości, że pacjenci mają podstawy wierzyć, że nasi pracownicy Laboratorium Analitycznego, Mikrobiologicznego i Serologii, dzięki profesjonalnej wiedzy i doświadczeniu, dbają o ich zdrowie - dodaje. Dla diagnostów bardzo ważne jest to, by przy okazji szerzyć wiedzę o ich zawodzie. ? - W systemie opieki zdrowotnej pracuje blisko 18 tysięcy diagnostów laboratoryjnych. Każdej doby wykonują i nadzorują oni setki tysięcy badań (zarówno badania takie morfologia krwi, glukoza, hormony czy cholesterol, ale także badania wysokospecjalistyczne, dotyczące m.in. diagnostyki chorób rzadkich) - wyjaśnia Patrycja Kardyś, kierownik Laboratorium Analitycznego w mieleckim Szpitalu, specjalista laboratoryjnej diagnostyki medycznej. ? - Diagności dbają także o jakość wykonywanych badań, sprawując codzienną kontrolę nad nimi. Wcześniej kończą 5-letnie studia medyczne na kierunku analityka medyczna - informuje. Dyrektor Paweł Pazdan zgadza z tym, że autoryzacja każdego wyniku przez diagnostę laboratoryjnego to gwarancja dla pacjenta, że cały proces przebiegu badania został wykonany zgodnie z obowiązującą wiedzą medyczną oraz zgodnie z obowiązującymi standardami jakości.
? - Za to jesteśmy wdzięczni wszystkim pracownikom Laboratorium Analitycznego, Mikrobiologicznego i Serologii z Bankiem Krwi, tak jako dyrekcja, jak i pacjenci. Pozostaje nam złożyć im życzenia zdrowia i satysfakcji z pracy - mówi dyrektor Paweł Pazdan.