18 października na Cmentarzu Parafialnym przy Kolegiacie pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej pożegnaliśmy naszego Kolegę - lekarza anestezjologa Wojciecha Fitasa.

Wojciech Fitas urodził się 21 kwietnia 1965 roku w Kolbuszowej. W 1991 roku na Akademii Medycznej we Wrocławiu zdobył dyplom lekarza medycyny, a sześć lat później uzyskał II stopień specjalizacji w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Początkowo swoje losy zawodowe związał z ZOZ-em w Kolbuszowej, gdzie został kierownikiem działu anestezjologii, a następnie ordynatorem Oddziału Intensywnej Terapii, który to oddział z wielkim trudem i poświęceniem zbudował od podstaw. Kolejne doświadczenia zawodowe zdobywał w Mielcu, gdzie początkowo pracował w Pogotowiu Ratunkowym, a następnie w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Ogromne doświadczenie zawodowe, a także wszechstronność pozwoliły Mu również na dyżurowanie w specjalistycznych placówkach Podkarpacia - m.in. w szpitalu „Pro-Familia” oraz w Szpitalu im. Św. Rodziny w Rudnej. Dr Fitas zajmował się również bardzo ciężko chorymi pacjentami w ramach opieki paliatywnej i respiratoroterapii domowej.

Dr Wojciech cieszył się bardzo dobrą opinią tak wśród pacjentów, jak i całego personelu medycznego, z którym współpracował. Znany był Jego sarkastyczny humor i cięty dowcip, ale tak naprawdę Wojtek był wrażliwy na ludzkie problemy i nigdy nie odmawiał pomocy.

Krótkie chwile odpoczynku spędzał nad wodą – był zapalonym wędkarzem; uwielbiał również filmy i książki z gatunku science fiction i fantasy.

Jego największą dumą i radością były ukochane dzieci – Magda i Mateusz.

Zapamiętamy Go jako skromnego, spokojnego i pełnego ciepła Przyjaciela.

„Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie Go nie ma”