Masz dość cierpienia? Leki nie pomagają? Zgłoś się do mieleckiej Poradni Neurochirurgicznej

Przewlekły i ostry ból kręgosłupa uniemożliwia normalne życie, zmusza do rezygnacji z wielu aktywności, często nawet z podstawowych, codziennych czynności. Wielu pacjentom pomaga leczenie farmakologiczne, ale niestety nierzadko ono zawodzi. Co wtedy? - Odpowiedzią jest termolezja, wciąż dość nowatorska na Podkarpaciu metoda, bo stosuje ją tu niewiele ośrodków. Wśród nich jest jednak Szpital Specjalistyczny w Mielcu - informuje Paweł Pazdan, dyrektor placówki. - To szansa dla pacjentów, którzy latami próbowali bez skutku leczenia farmakologicznego - zaznacza lek. Wacław Pokrywka, ordynator Oddziału Neurochirurgii.

Bezpiecznie, sprawnie i bezpłatnie dla pacjenta!

Leczenie termolezją odbywa się na Bloku Operacyjnym, zabieg trwa w sumie godzinę, choć zasadnicza jego część znacznie krócej. Pacjent przebywa w szpitalu zaledwie 3 dni, które jednak mogą całkowicie odmienić jego życie.
 - Procedura, dla pacjenta bezpłatna, polega na wprowadzeniu specjalnej elektrody w miejsce bólu oraz zniszczeniu ośrodka bólowego za pośrednictwem prądu wysokiej częstotliwości. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym - wyjaśnia lek. Wacław Pokrywka, ordynator Oddziału Neurochirurgii.

Wysoka skuteczność!

Lek. Jakub Woźniak, neurochirurg, ma bardzo duże doświadczenie w leczeniu bólu kręgosłupa termolezją. - Skuteczność szacuję na ok. 70 - 80%. Zdecydowana większość pacjentów jest zadowolona. Niektórzy z nich znoszą ten zabieg bardzo dobrze, u innych są wyraźne dolegliwości bólowe, ale często jest tak, że im większy ból przy samym zabiegu, tym lepszy później jest efekt, bo to znaczy, że wytypowane miejsce jest naprawdę bardzo wrażliwe na temperaturę - podkreśla specjalista.

Dyrektor Paweł Pazdan podkreśla, że szpital wyszedł naprzeciw oczekiwaniom pacjentów nie tylko zapraszając do pracy na Oddziale Neurochirurgicznym nowego lekarza, Jakuba Woźniaka, który doskonale zna tę metodę i obecnie dzieli się swoimi doświadczeniami z resztą zespołu. Plusem jest także duża dostępność tej wciąż nowatorskiej w naszym regionie procedury. Blok Operacyjny pracuje popołudniami, co sprawia, że Oddział Neurochirurgii może pomóc większej liczbie cierpiących.- Warto też dodać, że zakupiliśmy nowy sprzęt do termolezji. Początkowo pracowaliśmy na użyczonym, testowym, ale teraz mamy już własne urządzenie - zaznacza dyrektor.

Jak się zakwalifikować do zabiegu?

Kwalifikacja do zabiegu termolezji odbywa się w Poradni Neurochirurgicznej (mieści się w budynku przy ulicy Żeromskiego 17 w Mielcu). Poradnia czynna jest codziennie w godzinach od 8.00 do 15.00. 

OBEJRZYJ VIDEO, DOWIEDZ SIĘ, JAK WYGLADA ZABIEG I CZY JEST SKUTECZNY, ZOBACZ, JAK TĘ PROCEDURĘ ODBIERA PACJENT:

https://www.youtube.com/watch?v=ZNEUDycQ4Zo