W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa, na której Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, Dyrektor Szpitala Jarosław Kolendo, Lekarz Kierujący Oddziałem Dziecięcym Alicja Łazarz-Krejcz wraz ze swoim Zastępcą i specjalistą kardiologii dziecięcej lek. Patrycją Żuraw poinformowali o otwarciu Poradni Kardiologii Dzieci.
W naszym szpitalu hospitalizujemy dzieci nie tylko z powiatu mieleckiego, ale także z ościennych powiatów.. Potrzeb konsultacji dzieci jest dużo. W Oddziale Dziecięcym codziennie jest ok 2 -3 nowych pacjentów u których konsultacja kardiologa w tym badanie echo serca są konieczne- podaje lek. Patrycja Żuraw, która będzie konsultowała dzieci w nowo otwartej poradni specjalistycznej.
Dodatkowo w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu jest również Oddział Noworodkowy, w którym, zdarzają się dzieci z potrzebą konsultacji kardiologicznej. Jak wiadomo w wieku noworodkowym konsultacje kardiologiczne z reguły są pilne- dodaje lek. Alicja Łazarz-Krejcz.
Chciałem bardzo serdecznie podziękować Pracownikom Oddziału Podkarpackiego NFZ zwłaszcza dyrektorowi Robertowi Bugajowi ze merytoryczne doradztwo i pomoc w sprawnym otwarciu tej ważnej poradni dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu czy nawet regionu- mówi Dyrektor Szpitala Jarosław Kolendo.
W imieniu powiatu mieleckiego chcę podziękować Paniom Doktor i Dyrektorowi Szpitala za zaangażowanie w uruchomienie poradni. Jest to dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu mieleckiego- mówi Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.
Do Poradni Kardiologii Dzieci rejestrować można się już od dnia dzisiejszego:
1. osobiście lub przez osoby trzecie w rejestracji ogólnej na parterze budynku Przychodni.
2. telefonicznie: 17 780 01 58/ 17 780 01 68, w godzinach pracy Rejestracji:
poniedziałek, wtorek, czwartek 8:00 - 14:00
środa, piątek 8:00 - 17:00