Tylko w lipcu na oddziale położniczo-noworodkowym mieleckiego szpitala na świat przyszło 98 maluszków, a w sierpniu – 85 - To właśnie te liczby motywują nas do pracy – podkreślał podczas dzisiejszego otwarcia wyremontowanego obiektu Zbigniew Torbus, p.o. dyrektora placówki.

- Bardzo chcielibyśmy, by nowe warunki, które proponujemy dziś pacjentkom przyczyniały się do dalszego wzrostu liczby porodów w naszym szpitalu. Wierzymy, że świętujemy dziś otwarcie nie tylko wyremontowanego oddziału, ale przede wszystkim otwarcie nowego etapu w funkcjonowaniu mieleckiego szpitala – mówił starosta mielecki Stanisław Lonczak.

To właśnie powiatowy samorząd był inwestorem, który na remont oddziału, z budżetu powiatu, przeznaczył kwotę ponad miliona złotych.

Swojej nowej odsłony oddział doczekał się po 23 latach funkcjonowania w obecnym miejscu. Co może dziś zaoferować pacjentkom? To w szczególności komfortowe jedno- i dwuosobowe sale oraz umieszczone w każdej z nich węzły sanitarne.

(FB: Powiat Mielecki)