Przy mieleckim szpitalu trwa rozbudowa bloku operacyjnego. Prace budowlane przy Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu rozpoczęły się pod koniec lutego. Od tej pory otoczenie szpitala zmieniło się nie do poznania – przy budynku wyrosły już mury przyszłego segmentu „I”, który będzie rozszerzeniem istniejącego bloku operacyjnego  o parter z dodatkowymi trzema salami operacyjnymi.

To nie jedyne planowane zmiany. W ramach prac w obecnym segmencie „I” przewiduje się połączenie kilku istniejących pomieszczeń w jedną, większą salę pooperacyjną; w segmencie „H” natomiast – powstanie nowego oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, mieszczącego łącznie 12 łóżek.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Poprawa jakości i zwiększenie bezpieczeństwa świadczeń medycznych w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu”. Jego całkowita wartość to 14 085 740,54 zł. Blisko 10 milionów na realizację zadania pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Kolejne pięć milionów przekazuje na realizację zadania samorząd Powiatu Mieleckiego.

Galeria zdjęć na FACEBOOKU.