18 maja 2022 r. ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów do nowej poradni onkologicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Konsultacje będą udzielane przez doświadczonego specjalistę radioterapii onkologicznej dr n. med. Jana Gawełko.

W poradni będą przyjmowani pacjenci z podejrzeniem nowotworu złośliwego znajdujący się w trakcie diagnostyki, skierowani przez lekarzy, chorzy z rozpoczętym już leczeniem onkologicznym oraz pacjenci wymagający kontroli po zakończeniu leczenia, a także pacjenci w ramach profilaktyki onkologicznej. Dyrekcja Szpitala podkreśla, że w poradni onkologicznej pacjenci będą mogli skorzystać nie tylko z konsultacji lekarskiej, ale także zrealizują zlecone badania w Laboratorium Diagnostycznym znajdującym się w szpitalu, wykonają badanie TK, RTG oraz inne.

O poradnię od dawna upominało się środowisko osób dotkniętych chorobą onkologiczną. Kilka miesięcy temu uruchomienie poradni zapowiedział lek. Jarosław Kolendo Dyrektor Mieleckiego Szpitala i Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów z terenu powiatu mieleckiego w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu rozpoczyna działalność poradnia onkologiczna. Dotychczas w Mielcu nie było takiej specjalistycznej poradni, prowadzonej w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. To dobra inwestycja, która zostanie w tym powiecie i będzie służyć jego mieszkańcom - mówi Starosta Powiatu Mieleckiego.

Nowa poradnia ułatwi pacjentom onkologicznym korzystanie z usług w ramach pakietu onkologicznego i zapewni dostęp do kompleksowych świadczeń w zakresie onkologii w naszym szpitalu. Poradnia onkologiczna w Mielcu to tak na prawdę początek procesu rozwiązań organizacyjnych koordynowanej opieki nad pacjentem onkologicznym. Równocześnie w szpitalu są wprowadzane konsultacje onkologiczne na oddziałach jak również szkolony jest Koordynator Pacjenta Onkologicznego, zgodnie z Narodową Strategią Onkologiczną na lata 2020-2030. Sukcesywnie będą wprowadzane rozwiązania organizacyjne prowadzone przez Koordynatora, które ułatwią wykonanie pierwszych kroków, związanych ze skomplikowaną w większości chorób nowotworowych diagnostyką, wymagającą wizyt w kilku miejscach. Koordynator zajmuje się także pacjentem po zakończeniu leczenia, gdy potrzebna jest mu rehabilitacja albo opieka paliatywna - podaje Dyrektor Szpitala Jarosław Kolendo.

Gabinet lekarza onkologa będzie mieścić się na parterze w budynku Przychodni Szpitala przy ul. Żeromskiego 17. Już można zapisywać się na wizyty. Przy rejestracji do Poradni Onkologicznej nie wymagane jest skierowanie - dodaje Dyrektor.

Rejestracja do Poradni Onkologicznej będzie się odbywać:

  1. osobiście lub przez osoby trzecie w rejestracji ogólnej na parterze budynku Przychodni.
  2. telefonicznie: 17 780 01 58, 17 780 01 68, w godzinach pracy Rejestracji:
    poniedziałek, wtorek, czwartek 8:00 - 14:00 środa, piątek 8:00 - 17:00