W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa z udziałem Lekarza Kierującego Oddziałem Chirurgii Ogólnej prof. nadzw. dr. hab. n. med. Andrzejem Komorowskim, Dyrektorem Szpitala Jarosławem Kolendo i Zastępcą Dyrektora ds. Lecznictwa Magdaleną Krępą.
Na konferencji został przedstawiony Profesor, który w drodze konkursu od dnia 1 czerwca 2022 r. pełni funkcję Kierującego Oddziałem Chirurgii Ogólnej naszego Szpitala. Została przedstawiona także wizja prowadzenia oddziału oraz najbliższe plany rozwojowe.
Prof. nadzw. dr. hab. n. med. Andrzej Komorowski dyplom lekarza medycyny uzyskał w czerwcu 1997 roku na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. 1 listopada 1997 roku rozpoczął pracę na stanowisku młodszego asystenta w Klinice Chirurgii Onkologicznej Instytutu Onkologii w Krakowie jednocześnie odbywając staż podyplomowy w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Specjalizację z chirurgii ogólnej rozpoczął pod kierunkiem prof. Danuty Karcz w II Klinice Chirurgii Ogólnej UJ a zakończył w Instytucie Onkologii w Krakowie pod kierunkiem prof. Jerzego Mitusia. Na Uniwersytecie Jagiellońskim obronił doktorat pod kierunkiem prof. Andrzeja Wysockiego z II Kliniki Chirurgii UJ. Od lipca 2007 rozpoczął pracę jako konsultant chirurgii ogólnej w szpitalu San Juan Grande w Jerez de la Frontera w Hiszpanii a od stycznia 2010 w szpitalu Virgen del Camino w Sanlucar de Barrameda w Hiszpanii. W roku 2007 w Barcelonie na podstawie egzaminu przed komisją Europejskiej Rady Chirurgii (Euroepan Board of Surgery) uzyskał tytuł Europejskiego Specjalisty w Chirurgii Onkologicznej FEBSOQ. Po sześciu latach pracy w Hiszpanii otrzymał stypendium kliniczne w Chang Gung Memorial Hospital w Kaohsiung na Tajwanie gdzie przebywał od lipca do września 2013. Od 1 października 2013 rozpoczął pracę jako starszy asystent w Klinice Chirurgii Onkologicznej Instytutu Onkologii w Krakowie gdzie w maju 2014 uzyskał w drodze konkursu etat adiunkta. 22 czerwca 2016 na podstawie rozprawy "Techniki minimalnie inwazyjne w chirurgii jelita grubego i wątroby w warunkach doświadczalnych, klinicznych i szkoleniowych" Rada Naukowa Centrum Onkologii - Instytutu im.Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie nadała mu tytuł Doktora Habilitowanego Nauk Medycznych. W latach 2017-2019 pełnił kolejno funkcje zastępcy kierownika Kliniki Chirurgii Onkologicznej, zastępcy Dyrektora Instytutu Onkologii do spraw nauki oraz Ordynatora Oddziału Chirurgii Szpitala św.Rafała w Krakowie. Obecnie jest konsultantem chirurgii ogólnej i onkologicznej Szpitala św.Anny w Miechowie oraz 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Pełni także funkcję pełnomocnika Dziekana KA AFM do spraw praktyk.
Jest nam bardzo miło powitać w zespole Pana Profesora Andrzeja Komorowskiego