Józef Więcław od 1 kwietnia pełni funkcję dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu placówkami medycznymi. 

Józef Więcław ma 66 lat i przez ostatnie 16 lat zarządzał posiadającym 13 oddziałów i 24 poradnie Szpitalem Rejonowym w Przeworsku. W konkursie przeprowadzonym na stanowisko dyrektora mieleckiego szpitala pokonał trzech innych kontrkandydatów. W poniedziałek, 1 kwietnia, został oficjalnie powołany na stanowisko przez Zarząd Powiatu Mieleckiego. Dzień później pojawił się na sesji Rady Powiatu Mieleckiego, by zaprezentować swoją osobę i pokrótce przedstawić wizję organizacji pracy placówki.

- Wiem, że trafiam do bardzo dobrego, dobrze wyposażonego szpitala. Największym jego bogactwem, tak i jak i każdego innego zakładu pracy, są jednak ludzie, bo to oni, a nie sprzęt, stawiają diagnozy – mówił nowo wybrany dyrektor, wyrażając nadzieję na to, że załoga wesprze jego działania ukierunkowane na poprawę sytuacji finansowej lecznicy. – Z danych i analiz, które utrzymałem, wynika, że jest wiele do zrobienia. Ta trudna sytuacja nie dotyczy jednak tylko mieleckiego szpitala, ale 90% szpitali powiatowych. Rozwiązania systemowe leżą poza szpitalami, poza powiatami, niemniej mogę zaręczyć, że dołożę wszelkich starań, żeby jak najszybciej w szpitalu dało się zauważyć poprawę organizacyjną i finansową - mówił.