Dzień Otwarty Oddziałów Ginekologiczno-Położniczego i Noworodkowego Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, jak podkreśla dyrektor Paweł Pazdan, miał przede wszystkim na celu pokazanie rodzicom wielkich zmian, które zaszły na tych właśnie oddziałach, poczynając od organizacyjnych, poprzez architektoniczne, doposażenie w nowoczesny sprzęt i upiększenie pomieszczeń, w których rodzice oczekują na swoje dziecko. Przyszli rodzice oraz ich bliscy docenili pomysł i zgodnie stwierdzili, że taki dzień powinien odbywać się co jakiś czas i stać się tradycją oddziałów. Dlaczego?Jak mówi jedna z przyszłych mam, oprócz tego, że oczekiwanie na dziecko jest piękne i wzruszające, to jest także pełne stresu i rozmyślań jak to będzie.
? - Zamiast wyobrażać sobie dziwne scenariusze i demonizować problemy, warto zobaczyć jak to wszystko będzie wyglądać tak naprawdę - podsumowała. Dzięki wizycie na oddziałach rodzice orientują się, że personel jest otwarty, sympatyczny i gotowy do pomocy. Nie brakuje nowoczesnych rozwiązań, a warunki są nawet powyżej oczekiwań. Lekarze kierujący oddziałami, pielęgniarki oddziałowe oraz położne nie kryły, że miały przeczucie, iż mają do zaoferowania bardzo wiele, ale nie każdy w Mielcu i w okolicach o tym wie. Warto więc było pokazać  Położniczą Izbę Przyjęć, Salę Porodową i oddziały. Dobrze było uporządkować wiedzę o wymaganych dokumentach potrzebnych do przyjęcia na oddział.
?‍❤️‍? Dla rodziców, jak się okazało, niezwykle ważne było to, że można było porozmawiać na interesujące ich tematy, między innymi: co jeżeli dziecko musi pozostać dłużej na oddziale? Mamy dowiedziały się, że mogą zostać z maluszkiem aż będzie gotowy do wypisu. Usłyszały wiele o bezpieczeństwie noworodka w samochodzie, wózkach, karmieniu maluszka, przydatnych, ale i mało praktycznych akcesoriach, o zasadach noszenia dziecka w chuście itd.
ℹ️ Rodzice podkreślali, że to ogrom przydatnej wiedzy, która przede wszystkim niweluje stres i pozwala wierzyć, że można sobie poradzić nawet przy braku doświadczenia. Zawsze można liczyć na wsparcie i akcesoria ułatwiające życie rodzicom.
? - Bardzo się cieszę, że ten Dzień Otwarty, zainicjowany przez nasz ambitny, doskonale przygotowany do pracy i życzliwy personel, spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, znacznie przekraczającym spodziewane - mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala w Mielcu. - To pokazuje, że współcześni rodzice są bardzo odpowiedzialni, chcą być świadomi tego, co przed nimi, przygotowani i dobrze poinformowani. Pozostaje tylko się cieszyć i rozważać kolejne takie inicjatywy oraz podziękować za wizytę naszym wspaniałym gościom.
Brawo Ekipa od Maluszków!
 W wydarzeniu wzięli również udział przedstawiciele firm współpracujących z naszymi oddziałami:
- Polski Bank Komórek Macierzystych
- Otuleni - Doradca Chustowy