Mielecki Szpital Specjalistyczny im. E. Biernackiego wzbogacił się o nowy sprzęt medyczny. To efekt współpracy lecznicy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych.

Na wyposażenie szpitala trafił następujący sprzęt:
- defibrylator – 1 szt
- urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej - 5 szt
- kardiomonitory – 5 szt
- pompy strzykawkowe – 5 szt
- respiratory – 2 szt
- statywy na kroplówki – 5 szt

Przekazanie sprzętu na zasadzie użyczenia odbyło się w Rzeszowie, z Wojewódzkiego Magazynu Obrony Cywilnej.

- To bardzo cenne wsparcie – przyznaje dyrektor mieleckiego szpitala – Jarosław Kolendo. - Jego pozyskanie było możliwe dzięki pomocy posła ziemi mieleckiej Fryderyka Kapinosa. Przy tej okazji chciałbym serdecznie podziękować Panu Posłowi za jego zaangażowanie i skuteczne wsparcie w pozyskaniu tego sprzętu. Dziękuję również wszystkim osobom, które wsparły nasze starania. Dziękuję Panu Mateuszowi Kuczmierowskiemu, prezesowi Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, Pani Wojewodzie Podkarpackiej – Ewie Leniart oraz Premierowi Mateuszowi Mowrawieckiemu.

Pozyskany sprzęt na warunkach użyczenia oznacza iż formalnie jest on nadal własnością Agencji, oddany jednak w użytkowanie konkretnej placówce medycznej. W praktyce oznacza to że szpital pozyskał ta cenną aparaturę, wartości kilkuset tysięcy złotych, nie angażując w to własnych środków finansowych. Sprzęt wejdzie na stan Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.