Kontakt:
 17 78 00 318

Badanie EEG jest badaniem czynności mózgu, które przeprowadza się za pomocą aparatu nazywanego ELEKTROENCEFALOGRAFEM. Aparat ten zapisuje zmiany elektryczne, które powstają w milionach komórek nerwowych mózgu. Taki zapis wykazuje przyczynę dolegliwości pacjenta.

Wskazaniami do badania EEG najczęściej są:

  • pełna diagnostyka pracy mózgu - kwalifikacja do treningów EEG Biofeedback,
  • rozpoznanie i dokładne określenie rodzajów napadów padaczkowych, śledzenie wyników leczenia w czasie czy decyzja o odstawieniu leczenia przeciwpadaczkowego. Ponadto różnicowanie schorzeń podobnych do padaczki, tzw. niepadaczkowych zaburzeń, do których należą zaburzenia snu, zaburzenia zachowania, omdlenia i inne.
  • Badanie EEG prowadzone jest i w innych dolegliwościach układu nerwowego np. w bólach głowy, po urazach i w innych chorobach.

Badanie EEG jest bezbolesne, niestresujące, nieinwazyjne i nie jest szkodliwe, bowiem w czasie badania wyłącznie zapisuje się czynność mózgu za pomocą elektrod przyklejonych do głowy, podobnie jak w czasie EKG zapisuje się czynność serca elektrodami przyklejonymi do klatki piersiowej. Pacjent leży na łóżku przykryty kocem i odpoczywa lub wykonuje proste polecenia np. oddech głęboki, otwarcie oczu, zamknięcie oczu.