Oddział Położniczy posiada 25 łóżek szpitalnych, zajmuje się porodami fizjologicznymi i patologicznymi, a także umożliwia porody rodzinne. Kobieta rodząca ma zapewnioną swobodę rodzenia, obecność wybranej bliskiej osoby, kontakt z dzieckiem bezpośrednio po porodzie, pomoc i wsparcie, edukację i poradnictwo związane z macierzyństwem. Personel na bieżąco informuje o przebiegu porodu oraz stanie dziecka. W oddziale respektuje się prawo do zgody lub odmowy proponowanych procedur. W skład oddziału wchodzą pomieszczenia zapewniające komfort, intymność oraz poczucie bezpieczeństwa naszym pacjentkom. Kobietom rodzącym w naszym szpitalu staramy się stworzyć takie warunki, aby poród a także okres wczesnego połogu był przez nie wspominany jako najszczęśliwszy i najpiękniejszy okres w ich życiu.
Nadrzędnym celem lekarzy i położnych jest zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu psychicznego i fizycznego pacjentkom i noworodkom. Poród prowadzony jest przez wykwalifikowaną położną i nadzorowany przez lekarza położnika, a w drugim okresie porodu zawsze obecny jest lekarz położnik i lekarz neonatolog.
Na życzenie rodzącej i przy braku przeciwwskazań medycznych lekarz anestezjolog może wykonać znieczulenie zewnątrzoponowe.
Część położnicza oddziału zorganizowana jest w systemie rooming-in, matka przebywa wraz z noworodkiem w tej samej sali pod opieką położnych i pielęgniarek oddziału noworodkowego. Noworodki zgodnie z zasadami przestrzeganymi w szpitalu przyjaznym dziecku karmione są w sposób naturalny. Położne i pielęgniarki udzielają pomocy matkom w zakresie karmienia piersią.
Pacjentki Oddziału otoczone są całodobową opieką lekarza ginekologa - położnika, lekarza neonatologia, anestezjologów oraz opieką sprawowaną przez położne i pielęgniarki. Cierpliwy, bardzo życzliwy i fachowy personel oddziału pomaga położnicy, służy radą, wspiera w trudnych chwilach oraz zachęca do samodzielnej opieki nad dzieckiem, oczywiście z pomocą i pod czujnym okiem personelu.
Poród to dla rodziców jeden z najważniejszych i najszczęśliwszych momentów w życiu. Poprzedzają go tygodnie radości, ale też gorączkowego planowania, by odpowiednio przygotować się na przyjście na świat małego dziecka. Szpital Specjalistyczny w Mielcu postanowił wyjść naprzeciw wszystkim przyszłym Mamom i Tatom i dlatego zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki jeszcze przed porodem. Podczas wizyty oprowadzimy Państwa po oddziale, powiemy jak będzie wyglądał sam poród oraz pokażemy salę, gdzie na świat przyjdzie Wasz maluszek. Odpowiemy też na wszystkie nurtujące pytania. Na taką wizytę można się umówić dzwoniąc we wtorek pomiędzy godziną 17 a 19 na numer 17 780-02-61.
Na miejscu opowiemy też o tym, co oferujemy i co sprawia, że poród wcale nie musi kojarzyć się z bólem, a są to m.in. :
Nasz Rodzinny Pokój Narodzin wyposażony jest w najwyższej klasy łóżko porodowe przystosowane do rodzenia w pozycjach wertykalnych, kabinę natryskową z hydromasażem na okolice lędźwiowo-krzyżową, drabinkę, worek sako i piłkę. Do dyspozycji mamy również 4 stanowiska tzw. "boksy porodowe"- wyposażone w taki sam sprzęt , gdzie również mogą odbywać się porody rodzinne.
Przy oddziale Położniczo-Ginekologicznym działa Szkoła Rodzenia każdy wtorek pomiędzy godziną 17 a 19 numer telefonu 17 780-02-61, planowana jest również reaktywacja przyszpitalnej poradni Ginekologicznej.
1. Wyniki badań:
UWAGA! DO PORODU NIE JEST KONIECZNE SKIEROWANIE!
2. Rzeczy osobiste dla mamy
3. Rzeczy dla dziecka
4. Dane adresowe wybranej położnej POZ
Położna podstawowej opieki zdrowotnej realizuje kompleksowo świadczenia zdrowotne w środowisku podopiecznego z zakresu pielęgnacyjnej opieki położniczej, neonatologiczno-ginekologicznej oraz zapewnia ciągłość świadczeń profilaktycznych, pielęgnacyjnych i leczniczych. Czytaj więcej.
Do świadczeń położnej środowiskowej/rodzinnej ma prawo każdy ubezpieczony, który złożył deklarację wyboru danej położnej. Pobierz deklarację.
Oddział Ginekologiczny posiada 30 łóżek szpitalnych. W oddziale hospitalizowane są pacjentki ze schorzeniami kobiecego narządu rodnego, gdzie prowadzone jest leczenie zachowawcze i operacyjne.
Wykonywane procedury:
1. diagnostyka i leczenie w trybie stacjonarnym w zakresie ginekologii, w tym:
2. leczenie operacyjne:
3. kwalifikowanie pacjentek do wysokospecjalistycznych ośrodków
4. szkolenie lekarzy i położnych stażystów
lek. med. Maciej Kowalczyk
Beata Bieniek
Sekretariat: 17 780-02-56
Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu
ul. Żeromskiego 22
39-300 Mielec
tel (centrala): 17 780 01 00
fax (sekretariat): 17 780 02 73
sekretariat: sekretariat@szpital.mielec.pl
REGON: 000 308 637
NIP: 817-17-50-893
KRS: 0000002538
Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Klauzulę informacyjną dotyczącą monitoringu można znaleźć klikając tutaj.
Administratorem danych jest Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, ul. Żeromskiego 22, 39-300 Mielec. System monitoringu wizyjnego prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala. Klauzula informacyjna dotycząca monitoringu dostępna na stronie internetowej: www.szpital.mielec.pl. Więcej informacji uzyskać można drogą elektroniczną: iod@szpital.mielec.pl.