Oddział Neurologiczny z Oddziałem Udarowym obejmuje leczeniem chorych ze schorzeniami układu nerwowego, w tym kompleksowe leczenie udaru mózgu oraz zespoły bólowe kręgosłupa. Oddział liczy 31 łóżek. Wyodrębniony Oddział Udarowy liczy 16 łóżek, w tym 4 w obrębie sali intensywnego nadzoru. Pozostałe łóżka znajdują się w salach dwuosobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Sala Intensywnego Nadzoru wyposażona jest w nowoczesny sprzęt: kardiomonitory, defibrylator, respirator, aparat EKG, pompy infuzyjne, pompy do wlewów i żywienia, klimatyzację.

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w Oddziale Udarowym mają na celu wyeliminowanie powikłań jakie mogą wystąpić w przebiegu ostrego udaru mózgu (zakrzepica, zapalenie płuc i dróg moczowych, odleżyna).

Oddział zapewnia nowoczesny zakres i poziom świadczeń diagnostycznych, tj.:

• Badania neuroobrazowe — tomografia komputerowa (TK), rezonans magnetyczny (MRI), angio -TK, angio-MRI
  • Elektroencefalografia (Eeg)
  • Badanie Holter EKG i Holter RR
  • Ultrasonografia naczyń domózgowych ( USG Doppler)
  • Analiza biochemiczna i bakteriologiczna płynu mózgowo-rdzeniowego

Ordynator:

lek. med. Małgorzata Kępka