Oddział Intensywnej Terapii zajmuje się kompleksowym leczeniem chorych w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, u których występują znaczne zaburzenia czynności układu oddechowego, krążenia i procesów metabolicznych. Są tu również leczeni pacjenci po skomplikowanych zabiegach operacyjnych z zakresu chirurgii ogólnej, neurochirurgii, ortopedii, urologii oraz najtrudniejsze przypadki położniczo-ginekologiczne.

OIT posiada 8 stanowisk dla pacjentów dorosłych, wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt w postaci respiratorów, monitorów funkcji życiowych, defibrylatorów oraz pomp infuzyjnych.

Ordynator:

lek. med. Marzanna Nykiel