Delegacja mieleckiego szpitala tradycyjnie złożyła kwiaty podczas uroczystości 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Mielcu.

Uroczystości otworzyła Msza Święta w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza. Tuż po nabożeństwie, przy ul. Kościuszki uformował się tradycyjny pochód. W jego skład weszły: Mielecka Orkiestra Dęta, Jednostka Strzelecka 2093 im. Gen. Broni Władysława Sikorskiego, poczty sztandarowe, kombatanci, parlamentarzyści, samorządowe władze miasta, powiatu i województwa; przedstawiciele urzędów, instytucji, partii politycznych, związków zawodowych i stowarzyszeń, delegacje szkół oraz pozostali uczestnicy.

Mielczanie wspólnie przeszli przed pomnik Wolności. Uroczystości w tym miejscu otworzył występ orkiestry. Swój program artystyczny zaprezentowali również podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego działającego przy Powiatowym Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Tuż po ich występie, odbyło się tradycyjne złożenie kwiatów oraz paradę sztandarów.

Uroczystość zorganizowało Starostwo Powiatowe w Mielcu i Urząd Miejski w Mielcu.