W mieleckim szpitalu, w nowej siedzibie, rozpoczęło działalność ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Prezentujemy najważniejsze informacje dla pacjentów.

W ramach kontraktu z NFZ, świadczenia w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

• nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Porady udzielane są bez skierowania. Świadczenia są bezpłatne (dla osób ubezpieczonych) oraz płatne dla pacjentów nieposiadających ubezpieczenia.

Ważne!W razie poważnych urazów oraz w dniach i godzinach niewskazanych powyżej,  pacjenci w stanach zagrożenia życia powinni udać się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.