Na wtorek, 29 stycznia, zaplanowano otwarcie rozbudowanego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz pomieszczeń Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w mieleckim szpitalu.

Rozbudowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii objęła jego doposażenie w najnowocześniejszą aparaturę oraz dwanaście dodatkowych łóżek. Prace remontowe obrębie OIOM przeprowadziła Firma Budowlana Arkada.

Zadanie było częścią większego projektu pod nazwą „Poprawa jakości i zwiększenie bezpieczeństwa świadczeń medycznych w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu” o łącznej wartości 14 085 740,54 zł. Inwestycję dofinansowano kwotą blisko 10 milionów złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata  2014-2020. Resztę środków niezbędnych do przeprowadzenia remontu przekazały władze samorządowe Powiatu Mieleckiego. Dzięki temu wsparciu, oprócz zmian na oddziale anestezjologii, w szpitalu powstały również dodatkowe sale na bloku operacyjnym.

W szpitalu zakończyła się również rozbudowa i przebudowa przychodni nocnej i świątecznej opieki ambulatoryjnej. Jej przenosiny w sąsiedztwo Szpitalnego Oddziału Ratunkowego były następstwem ustawy wprowadzającej sieć szpitali oraz rozporządzenia ministra zdrowia z 28 czerwca 2017 roku.

Zadanie zrealizował Zakład Remontowo-Budowlany Roman Olszowy za kwotę 1 528 300,00 zł.