Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu organizuje zbiórkę maskotek dla małych pacjentów. Pluszaki można przekazywać w siedzibie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do 31 grudnia br.

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Mielcu każdego roku pomoc medyczną uzyskuje kilkaset dzieci. - Czas spędzony przez nie w szpitalu nie zawsze jest przyjemny – z reguły przepełnia go stres i lęk przed nieznanym. Chcąc oswoić małych pacjentów z naszą lecznicą, już jakiś czas temu zapoczątkowaliśmy akcję „Przytulanka na odwagę”, w ramach której przekazywaliśmy pozyskane własnym asumptem maskotki wszystkim dzieciom odwiedzającym mielecki SOR. Ten mały dla nas gest serca oznaczał bardzo wiele dla dzieci, które – dzięki maskotce – czuły się w szpitalu lepiej i bezpieczniej –mówi lek. med. Monika Gołębiowska, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w mieleckim szpitalu.

To właśnie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, w dniach od 3 do 31 grudnia, potrwa zbiórka maskotek, które dodadzą otuchy małym pacjentom, a następnie – wraz z nimi wyjdą ze szpitala do domów. –Maskotki nie muszą być nowe. Jako organizatorzy akcji osobiście zadbamy o to, by zostały wyczyszczone, a tym samym, by stały się bezpieczne dla swoich nowych właścicieli – przekazuje Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Szpital zaprosił do udziału w akcji m.in. lokalne szkoły i przedszkola. Tak naprawdę jednak każda maskotka – przekazana przez mieszkańców miasta i powiatu – pozwoli małym pacjentom poczuć się w szpitalu lepiej i bezpieczniej.

Chcesz pomóc?Maskotki możesz przekazać do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, parter Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, ul. Żeromskiego 22, 39-300 Mielec

Czas trwania zbiórki: 3-31 grudnia

Dziękujemy za wsparcie!

ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA Z PONIŻSZEGO PLAKATU: