Już wkrótce nocna i świąteczna opieka zdrowotna zostanie przeniesiona do pomieszczeń zlokalizowanych obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W sąsiedztwie SOR trwają prace przy rozbudowie i przebudowie pomieszczeń garażowych, w których będzie mieścić się przychodnia nocnej i świątecznej opieki ambulatoryjnej Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Zadanie będzie kosztować 1 528 300,00 zł i ma zostać zrealizowane do 30 listopada br.

Przenosiny nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w sąsiedztwo Szpitalnego Oddziału Ratunkowego będą następstwem ustawy wprowadzającej sieć szpitali, obligującej placówki prowadzące SOR-y do posiadania w swoich strukturach opieki nocnej i świątecznej oraz rozporządzenia ministra zdrowia z 28 czerwca 2017 roku.