Limit miejsc na bezpłatne badania kolonoskopowe w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu został wyczerpany.

Za sprawą dużego zainteresowania mieszkańców, mielecki szpital zakończył już zapisy na badania kolonoskopowe na rok 2018 prowadzone w ramach „Programu profilaktycznych badań kolonoskopowych dla mieszkańców miasta Mielca na lata 2018 – 2019”. Program ten realizowany będzie ze środków Urzędu Miejskiego w Mielcu. Dzięki profilaktycznej akcji przebadanych zostanie 180 osób w wieku od 66 do 70 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej kolonoskopii.

To już kolejna akcja profilaktyczna prowadzona w mieleckim szpitalu, która spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. – Cieszymy się z tego, że mieszkańcy naszego miasta i powiatu mają coraz większą świadomość istoty profilaktyki – podkreśla Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. – Na bieżąco będziemy informować mieszkańców o kolejnych możliwościach przeprowadzenia bezpłatnych badań – dodaje.