Światowa epidemia palenia tytoniu zabija każdego roku ponad 7 milionów ludzi, z czego blisko 900 000 to osoby niepalące umierające z powodu biernego wdychania dymu papierosowego. Dziś idealna okazja do tego, by z niezdrowym nałogiem skończyć – na całym świecie obchodzimy Dzień bez Tytoniu.

Tegoroczny Światowy Dzień Bez Tytoniu będzie ukierunkowany w szczególności na wpływ tytoniu na zdrowie sercowo-naczyniowe. Jego celem będzie podkreślenie powiązania między stosowaniem wyrobów tytoniowych, a chorobami serca i innymi chorobami sercowo-naczyniowymi – w tym w szczególności choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu i chorób naczyń obwodowych.

Światowy „Dzień bez Papierosa” to również ważna akcja  społeczno – medialna, pozwalająca zwrócić oczy całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne.

Wraz z organizatorami Światowego Dnia bez Tytoniu zachęcamy do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu. Wierzymy, że pośród osób świętujących swój „Dzień bez Papierosa” znajdą się takie, które uwolnią się od nałogu na znacznie, znacznie dłużej albo – porzucą ten szkodliwy dla zdrowia nałóg na dobre.