Dokładnie 27 maja 1961 roku Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego, a tym samym – tajemnicę życia na Ziemi. Ich ważną misję z dziedziny genetyki i biotechnologii kontynuują dziś diagności laboratoryjni, których ogólnopolskie święto ustanowiono właśnie na dzień 27 maja.

Z okazji tego wyjątkowego święta, pragniemy podziękować wszystkim Diagnostom Laboratoryjnym za zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków, codzienne dzielenie się specjalistyczną wiedzą oraz troskę okazywaną pacjentom. Jednocześnie życzymy Państwu wielu sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.