Już 19 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Targów Pracy Powiatu Mieleckiego. Od godziny 12.00 w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu na odwiedzających będą czekać przedstawiciele ponad 40 firm z całego powiatu. Organizatorzy zaplanowali wiele dodatkowych atrakcji.

Targi Pracy Powiatu Mieleckiego odbędą się ponownie w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, który mieści się w samym centrum miasta, w pobliżu dworca autobusowego. Dogodna lokalizacja powinna ułatwić dotarcie na miejsce wszystkim zainteresowanym osobom. Targi pracy zaplanowano w godzinach 12-17. Dzięki temu zarówno osoby bezrobotne jak i pracujące będą miały możliwość bezpośredniej rozmowy z pracodawcami i skorzystania z dodatkowych atrakcji towarzyszących temu wydarzeniu.

Dla osób zainteresowanych podjęciem zatrudnienia targi pracy to niepowtarzalna okazja do bezpośredniego spotkania z pracodawcami, poznania potrzeb kadrowych lokalnych firm i oczekiwań stawianych przed kandydatami. Targi pracy to również szansa na złożenie swojego życiorysu w wybranych firmach oraz możliwość zdobycia praktycznych informacji na temat kariery zawodowej i perspektyw, jakie daje praca w różnych branżach.

Na godzinę 13.15 organizatorzy zaplanowali panel dyskusyjny na temat aktualnych trendów na rynku pracy. Prezentacja potencjału kadrowego rynku pracy powiatu mieleckiego i dyskusja z pracodawcami oraz zaproszonymi gośćmi stanowi jeden z ciekawszych punktów w programie targów. Dodatkowo wszyscy zainteresowani mogą wziąć udział w warsztatach biznesu i zapoznać się z narzędziami wsparcia działalności gospodarczej oferowanymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu. Już od godziny 12.30 pracownicy urzędu będą udzielać konsultacji dotyczących przygotowania profesjonalnego życiorysu i listu motywacyjnego. Będzie także możliwość wykonania bezpłatnego zdjęcia do CV.

Na stoiskach targowych prezentować się będą przedstawiciele między innymi takich firm jak: Polskie Zakłady Lotnicze, Kirchhoff, Bury, Autopart, Leroy Merlin, Tekpro, Regamet, Hotel Atena, Lidl, Spiroflex, Borimex, R&G, Czajen, Dobrowolscy, Jeronimo Martins czy też Plastwag. Reprezentowanych będzie wiele branż, m.in. lotnicza, metalowa, budowlana, handlowa, gastronomiczna, hotelarska i odzieżowa.

Partnerzy targów w tym Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu, Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania w Mielcu, Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, Aeroklub Mielecki, Szpital Specjalistyczny w Mielcu, Centrum Stylizacji, Extreme Fitness w Mielcu i LineTech z Jasionki zagwarantują wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. Przewidziano między innymi loty na symulatorach, prezentację okularów wirtualnej rzeczywistości, pokazy ratownictwa i sprzętu medycznego, pomiary i analizę składu ciała, porady dietetyka i fizjoterapeuty, makijaż biznesowy, a nawet bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego i stężenia cukru we krwi.

Patronat honorowy nad Targami Pracy objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Zapraszamy wszystkich na Targi Pracy Powiatu Mieleckiego!