Rozpoczęły się prace nad przebudową bloku operacyjnego w mieleckim szpitalu. To zadanie warte przeszło 14 milionów złotych.

W ramach prac w obecnym segmencie „I” przewiduje się połączenie kilku istniejących pomieszczeń w jedną, większą salę pooperacyjną; w segmencie „H” natomiast – powstanie nowego oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, mieszczącego łącznie 12 łóżek. W ramach rozbudowy w szpitalu ma powstać również blok operacyjny w nowym segmencie „ I’ ”. Będzie on rozszerzeniem istniejącego bloku operacyjnego – powiększonym o parter z dodatkowymi trzema salami operacyjnymi.

Oferty na realizację tych zadań złożyły trzy firmy. Najkorzystniejszą przedstawiła firma ARKADA z Mielca, która w czwartek, 22 lutego, podpisała ze szpitalem umowę. – Dzień później, w piątek, 23 lutego, fachowcy weszli na plac budowy – informuje Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Zadanie będzie realizowane w ramach projektu „Poprawa jakości i zwiększenie bezpieczeństwa świadczeń medycznych w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu”. Jego całkowita wartość to 14 085 740,54 zł. Blisko 10 milionów na realizację zadania będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata  2014-2020, kolejne 5 milionów złotych dołoży do przedsięwzięcia samorząd powiatowy.