Rozpoczął się remont pracowni rentgenowskiej w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Wkrótce pojawi się w niej nowoczesny sprzęt. Będzie on dostępny dla pacjentów już w lutym br.

Nowy cyfrowy rentgen śródoperacyjny jest sprzętem o wartości blisko miliona złotych. To najwyższej klasy urządzenie pozwoli podnieść jakość zabiegów operacyjnych, a także poprawi bezpieczeństwo pacjentów podczas operacji: poprzez zmniejszenie dawki promieniowania o nawet 50%, a także – poprzez skrócenie czasu zabiegów.

Sprzęt ma pojawić się w szpitalu jeszcze w styczniu. Jego zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu lokalnych samorządów. –Zakup został sfinansowany dzięki wsparciu samorządu powiatowego i miejskiego, a także ze środków własnych szpitala. Wartość zakupionego sprzętu to 998 tys. złotych – przekazuje Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Pracownia RTG w nowej odsłonie i z nowym sprzętem będzie dostępna dla pacjentów po zakończeniu prac remontowych – najprawdopodobniej już od lutego.

Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu