Od 1 stycznia zmieniła się nazwa mieleckiego szpitala – na Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego. Uchwałę w sprawie nowego statutu lecznicy Rada Powiatu Mieleckiego podjęła w piątek, 29 grudnia.

Przyjęcie nowego statutu dla szpitala było konieczne z kilku względów. Najważniejszym było dostosowanie postanowień statutu do znowelizowanych przepisów prawa, dotyczących zmiany sposobu finansowania szpitala poprzez zakwalifikowania go do trzeciego stopnia tzw. „sieci szpitali”. Zmiana statutu konieczna była również do rozpoczęcia udzielania świadczeń z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz – do zapowiadanej już od jakiegoś czasu zmiany nazwy lecznicy.

Zmiana nazwy szpitala z „powiatowego” na „specjalistyczny” będzie miała przede wszystkim charakter wizerunkowy. Jak podkreśla Zarząd Powiatu Mieleckiego, który wciąż pozostanie organem prowadzącym dla lecznicy, nowa nazwa może pozytywnie wpłynąć na rangę i sposób postrzegania szpitala. – Szpital specjalistyczny charakteryzuje się wysoko wyszkoloną kadrą, stosowaniem nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia oraz wysoko specjalistycznym charakterem działalności. Mielecki szpital spełnia wszystkie te wymagania – mówiła wicestarosta Maria Napieracz podczas sesji Rady Powiatu Mieleckiego w piątek, 29 grudnia, podczas omawiania uchwały dotyczącej zmiany statutu mieleckiej lecznicy. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę, dodatkowo nowy statut szpitala był konsultowany społecznie w terminie: 24 listopada – 8 grudnia 2017 roku.

Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu