Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego stał się częścią Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej – jednego z największych w kraju przedsięwzięć na rzecz rozbudowy infrastruktury informatycznej jednostek ochrony zdrowia.

Projekt PSIM ma służyć poprawie dostępu do informacji medycznej dla obywateli Podkarpacia, podniesieniu jakości procesu leczenia, zwiększeniu dostępności usług medycznych dla pacjentów oraz usprawnieniu procesu zarządzania ochroną zdrowia na poziomie wojewódzkim, regionalnym i lokalnym.

Udział w projekcie oferuje również wiele korzyści dla pacjentów – w szczególności w zakresie e-usług. Pacjenci uzyskują zdalny dostęp do informacji o dostępności świadczeń i specjalistów w poszczególnych placówkach, a także, po założeniu konta, możliwość elektronicznej rejestracji na wybrane usługi medyczne. W ramach PSIM funkcjonuje również Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, która, za zgodą pacjenta i w razie takiej potrzeby, może być przesyłana pomiędzy jednostkami ochrony zdrowia, również elektronicznie.

Zachęcamy pacjentów mieleckiego szpitala do odwiedzania strony internetowej Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej oraz zakładania swoich kont. Założenie konta poszerza możliwości użytkownika, dając mu m.in. możliwość dokonania e-rejestracji czy założenia subkont dla osób pozostających pod jego opieką prawną, np. dzieci – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

PSIM dostępny jest pod adresem: www.psim.podkarpackie.pl

Przypomnijmy. Projekt PSIM realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i objął swoim zasięgiem osiem szpitali wojewódzkich oraz dziewiętnaście szpitali powiatowych. Jego całkowity koszt to ponad 60 milionów złotych.