Rehabilitanci ze Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu wzięli udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje. Dzięki nowym umiejętnościom ich praca z pacjentami ma być szybsza i jeszcze skuteczniejsza.

Szkolenie, w którym udział wzięło łącznie 19 rehabilitantów, trwało na terenie szpitala przez ostatnie dwa miesiące. W tym czasie fizjoterapeuci poszerzyli swoje kwalifikacje z zakresu terapii manualnej, tapingu, diagnostyki kolana i barku oraz masażu tkanek głębokich.

Szkolenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu środków zewnętrznych, pochodzących z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. - Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w pozyskanie środków, w tym pracownikom szpitala, starostwa powiatowego oraz urzędu pracy. Liczymy, że umiejętności nabyte przez rehabilitantów w czasie kursów podniosą jakość usług świadczonych w naszej lecznicy - podkreśla Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Warto dodać, że już wkrótce wszyscy mieszkańcy powiatu będą mogli przyjrzeć się pracy i umiejętnościom mieleckich fizjoterapeutów. Na początek 2018 roku planowane jest zorganizowanie Dni Otwartych Rehabilitacji. Niebawem poinformujemy o szczegółach tej akcji.