W mieleckim szpitalu rusza remont Pracowni Tomografii Komputerowej. Pracownia zostanie dostosowana do umieszczenia w niej nowego tomografu.

Remont pracowni rozpocznie się tuż po wyprowadzeniu z niej starego tomografu i służyć będzie dostosowaniu obiektu do użytkowania nowego sprzętu. Nowy tomograf zostanie dostarczony do Szpitala Powiatowego w Mielcu przez firmę GE Medical Systems Polska Sp. z o.o. z Warszawy, która wygrała przetarg.

W związku z rozpoczynającymi się pracami, od piątku, 24 listopada, pacjenci nie będą zapisywani na badanie w Pracowni Tomografii Komputerowej w mieleckim szpitalu.  Przepraszamy pacjentów za wszelkie niedogodności związane z brakiem tomografu. Nowy sprzęt, przy pomoc którego będziemy leczyć pacjentów, z pewnością podniesie jakość usług świadczonych przez mielecki szpital i komfort pacjentów – podkreśla Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Wymiana tomografu to koszt 2.472.026,39 zł. Na jego zakup, Powiat Mielecki otrzymał 1,4 miliona złotych dotacji z rezerwy budżetowej rządu. – Tomograf nie jest jedyną nowością w mieleckim szpitalu. Niedawno w lecznicy pojawił się również nowy rezonans magnetyczny; końcem miesiąca czekać nas będzie z kolei otwarcie ofert na zakup cyfrowego rentgena. Dążymy do tego, by diagnostyka w szpitalu była jak najlepsza – mówi Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu