W Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu zakończył się remont pracowni rezonansu magnetycznego. Od połowy października pacjenci są badani przy użyciu nowego, profesjonalnego sprzętu.

Badania w mieleckim szpitalu wykonywane są obecnie na nowoczesnym aparacie Siemens Magnetom Avanto 1,5 T. Za jego pomocą można wykonać pełne spektrum badań, w tym: badania naczyniowe (angiografię), cholangiografię (MRCP) oraz rezonans magnetyczny: głowy, szyi, kręgosłupa, klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy mniejszej, tkanek miękkich i układu kostno-stawowego (ręki, nadgarstka, łokcia, ramienia, barku, obojczyka, łopatki, mostku, stopy, podudzia, kolana, uda, biodra).

Dostawcą całości usług w zakresie rezonansu magnetycznego dla mieleckiego szpitala jest firma LUX MED. Wymianie sprzętu towarzyszył remont pracowni rezonansu magnetycznego.

Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu