Już niebawem pacjenci Szpitala Powiatowego w Mielcu leczeni będą na odnowionym Oddziale Chirurgii Naczyniowej. Prace prowadzone w szpitalnym segmencie „C” zakończą się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Kompleksowe prace na oddziale rozpoczęły się od przebudowy szeregu instalacji, w tym instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej oraz wentylacyjnej. Wykonawcy wymienili również posadzki, wykonali ścianki działowe, a także dokonali instalacji gazów medycznych wraz z punktami ich poborów. Obecnie końca dobiegają prace przy odnawianiu powłok malarskich i montowaniu sufitów podwieszanych.

Umowny termin zakończenia prac to 9 listopada. Wykonawca zakłada jednak, że prace wykończeniowe uda się zrealizować szybciej, a tym samym – oddać oddział do użytku jeszcze przed planowanym terminem.

Przypomnijmy. Prace dostosowujące szpitalny segment „C” do potrzeb Oddziału Chirurgii Naczyniowej trwają od kwietnia. Wykonaniem inwestycji zajmuje się konsorcjum firm ze Staszowa: „ADMA” Zakład Remontowo-Budowlany oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne „ADMA” Spółka z o.o.; a całkowity koszt zadania to 1 019 200 zł. Środki na modernizację oddziału pochodzą ze Starostwa Powiatowego w Mielcu, natomiast wyposażenie i niezbędny sprzęt szpital zakupi ze środków własnych.

Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu