Wśród priorytetów dostępność pomocy medycznej i komfort! Zajrzyj na podstronę Poradni!

- Na co zwróci Pan szczególną uwagę zarządzając Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym Szpitala w Mielcu?

- Nie ma wątpliwości, że na pewne wskaźniki nie mamy wpływu. W obecnych czasach nie będziemy mieć do czynienia z oszałamiającą liczbą narodzin, dlatego trudno byłoby liczyć na to, że koniem pociągowym oddziału będzie położnictwo. Niemniej jednak nie oznacza to, że nie znajdzie się ono w centrum mojego zainteresowania. Kluczową kwestią będzie tu zapewne zwrócenie uwagi na to, by Oddział okazywał się dla Pacjentek nie tylko profesjonalny, czy bezpieczny, bo to zawsze są priorytety, ale także przyjazny i ciepły. Planujemy szkolenia z zakresu kontaktu personelu z pacjentem i jego rodziną, co ułatwi na pewno personelowi przeanalizowanie tych kontaktów pod kątem psychologicznym. Drugą istotną kwestią jest remont Oddziału, który sprawi, że warunki dla mam i maluszków będą naprawdę komfortowe, a to jest bardzo ważne. W sytuacji bólu, stresu, zmęczenia na pewno szuka się wytchnienia, odpoczynku i spokoju. Otoczenie potrafi samopoczucie poprawić, ale też niekiedy wręcz przeciwnie. My chcemy, aby kobieta czuła wokół siebie nieco bardziej „domową” atmosferę, nie była w zatłoczonej sali, z której daleko do łazienki, ale by czuła się intymnie, widziała wokół siebie ciepłe kolory, przyjazne dla oka dekoracje, itd. Jak deklarują pacjentki, to jest dla nich bardzo ważne. Zresztą nic dziwnego, każdy lepiej się czuje w estetycznym przyjaznym wnętrzu niż w typowo szpitalnej, zimnej sali.

- To rzeczywiście jeden z ważniejszych obszarów działalności tego Oddziału. Czy możemy się jednak podziewać nowości?

- Z całą pewnością musimy uzupełnić swoją ofertę, by oddział mógł sprawnie działać na poziomie, który przybliży go do rentowności. Skoncentrujemy się wraz z dyrekcją na ginekologii onkologicznej, ponieważ są w tym zakresie ogromne potrzeby. Pacjentki szukają świetnych specjalistów wszędzie wokół, ale w mieleckim szpitalu, pomimo iż jest tu świetnie przygotowany i wyposażony blok operacyjny, takich zabiegów wykonuje się za mało. Jest to na pewno droga, która byłaby wielką szansą Oddziału na rozwój. Oczywiście to nie jest tak, że zmiany dokonają się z dnia na dzień, ale na pewno będziemy szukać specjalistów w tej dziedzinie, szkolić naszych lekarzy, by z czasem robić w tym zakresie coraz więcej i na najwyższym poziomie. Ja osobiście z kolei jestem również seksuologiem, a sądzę, że w tej dziedzinie także czas na rozwój. Pacjentki z problemami w tym zakresie też wyjeżdżają szukać pomocy poza swoje miasto, a nie musi tak być.

- Od lat podnosi się problem Poradni przy Oddziale. Czy uda się ją rozwinąć?

- Zdecydowanie tak. Uważam, że byłoby nie do pomyślenia, aby kobiety, którą chcą skorzystać z Poradni przyszpitalnej w ramach ubezpieczenia, nie miały takiej szansy. Sam na pewno poświęcę dużo uwagi Poradni, ale będą również zachęcał naszych lekarzy, by również się w nią zaangażowali. Sądzę, że dla kobiet to jest ogromna wartość, oznacza zwiększenie dostępności do pomocy medycznej i ułatwienia. Ponadto będę na bieżąco obserwował sytuację, wsłuchiwał się w potrzeby pacjentek, ale także w głosy lekarzy, którzy także często mają pomysły na samorealizację zawodową. Warto to przekuć na rozwój Oddziału.
Uwaga! Zaktualizowane informacje dotyczące działania Poradni Ginekologiczno-Położniczej: http://www.szpital.mielec.pl/…/poradnia-ginekologiczno-polo…

Obiekt monitorowany

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Klauzulę informacyjną dotyczącą monitoringu można znaleźć klikając tutaj.

Administratorem danych jest Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, ul. Żeromskiego 22, 39-300 Mielec. System monitoringu wizyjnego prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala. Klauzula informacyjna dotycząca monitoringu dostępna na stronie internetowej: www.szpital.mielec.pl. Więcej informacji uzyskać można drogą elektroniczną: iod@szpital.mielec.pl.