Dla osób z kwarantanny i ze skierowaniem. UWAGA! Tylko po rejestracji!

U Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu działa już Punkt Pobrań Materiału Biologicznego, pomyślany typowo o osobach podejrzewanych o nosicielstwo SARS-CoV-2 lub chorych, których trzeba zbadać w kierunku koronawirusa.

– Już teraz otrzymujemy wiele pytań, czy można przyjść „z ulicy” i wykonać taki test z ciekawości lub „tak dla pewności”. Trzeba sobie uświadomić, że to jest punkt, gdzie trzeba zachować pełen rygor sanitarny. To nie jest zwykła przychodnia. Nie ma mowy o tym, by pacjenci gromadzili się w poczekalni, bądź przychodzili w dowolnym momencie, by zasięgnąć informacji. Musimy wszyscy zachować pełne bezpieczeństwo i dlatego konieczne jest bezwzględne dostosowywanie się do zaleceń personelu. Nie wolno wchodzić do punktu bez uprzedniego ustalenia wizyty z Sanepidem i personelem Oddziału Zakaźnego, w budynku którego działa Punkt – wyjaśnia lek. specjalista leczenia chorób zakaźnych Magdalena Krępa, dyrektor szpitala ds. lecznictwa.

Punkt Pobrań będzie przeznaczony głównie dla osób na kwarantannie, na którą skierował je Sanepid. Przekaże on też pacjentowi informację o możliwości wykonania badania i wskaże orientacyjny lub, jeśli to już będzie możliwe, dokładny termin badania. Inne osoby mogą wykonać tekst w kierunku SARS-CoV-2, jeśli mają skierowanie od lekarza rodzinnego, ale tylko i wyłącznie po uprzednim umówieniu się telefonicznym (nr tel. 17 78 00 307). Punkt będzie pracował w dni robocze w godzinach od 7.30 do 9.30. Będzie można również wykonać badanie prywatnie, za odpłatnością, ale również tylko po umówieniu się telefonicznym – podkreśla lek. Magdalena Krępa.