Ważne informacje dotyczące funkcjonowania szpitala

Szanowni Pacjenci Pracowni RTG, Tomografii Komputerowej, USG

W celu minimalizacji ryzyka transmisji wirusem SARS-CoV-2, NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo.

W związku z powyższym Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu od dnia 23.03.2020 r. zmienia do odwołania dotychczasowe zasady rejestracji na badania w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej:

1.  Obowiązuje tylko rejestracja telefoniczna w celu ustalenia daty i godziny wykonania badania ambulatoryjnego.

2. W przypadku pacjentów z SOR-u, oddziału, poradni także obowiązuje rejestracja telefoniczna w celu ustalenia godziny wykonania badania.

3. Pacjenci mający wcześniej ustalony termin badania Tomografii Komputerowej, potwierdzają telefonicznie chęci wykonania badania i ustalenia godziny wykonania lub przesuwają jego wykonanie na późniejszym terminie.

Rejestracja Zakładu Diagnostyki Obrazowej tel. 17 78 00 214

Rejestracja na badania ambulatoryjne w godzinach 7:00 do 17:00

Rejestracja USG tel. 17 78 00 213 w godzinach 7:00 do 14:00

Uwaga!

Pacjent, który nie będzie wcześniej zarejestrowany telefonicznie, nie będzie przyjęty.

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu informuje, że w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną COVID-19, wytycznymi Ministra Zdrowia i Głównego Insektora Sanitarnego, w trosce o bezpieczeństwo Wasze i personelu wszystkie porady lekarskie NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ będą udzielane w trybie porady telefonicznej. Jeśli z porady telefonicznej wynikać będzie konieczność osobistego zbadania pacjenta to umawiana będzie porada osobista na wyznaczoną godzinę. Wszystkie porady pielęgniarskie będą udzielone tylko po wcześniejszej rejestracji i uzgodnieniu godziny przyjęcia. Numer telefonu LEKARZ - 17 78 00 122, PIELĘGNIARKA WYJAZDOWA - 500 131 962, 500 210 839, 500 209 147.
Od dnia 16 marca 2020 roku, wstrzymuje się do odwołania przyjęcia w poradniach specjalistycznych. Pacjent z objawami infekcji powinien telefonicznie przełożyć poradę na inny termin. Każdy pacjent zgłaszający chęć wizyty najpierw powinien skorzystać z Porady Telefonicznej.
Od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania Punkt Pobrań Badań Laboratoryjnych czynny jest od godziny 7.00 do godziny 14.35. Laboratorium wykonuje tylko badania ze skierowaniem lekarskim. Ograniczenie jest związane z minimalizowaniem ryzyka zakażenia Koronawirusem COVID-19.
Informujemy, że od dnia 13 marca 2020 roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną COVID-19, w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu wstrzymuje się przyjęcia i zabiegi planowe. Realizowane będą natomiast procedury medyczne w trybie pilnym.
Z dniem 5 marca 2020 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu wprowadza się całkowity zakaz wstępu na teren szpitala dla osób odwiedzających pacjentów oraz innych osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości działania obiektu.

Dieta zbilansowana, bogata i pyszna – pilotażowy program na ginekologii i położnictwie

Pięć pełnowartościowych posiłków odpowiednio zbilansowanych przez dietetyka, dużo świeżych owoców i warzyw, zdrowe i pyszne desery, ale przede wszystkim edukacyjne konsultacje dietetyczne  - mielecki szpital wziął udział w programie pilotażowym Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.

Jak mówi Ewa Makuła ze Staszowa, pacjentka Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, obiegowe opinie o żywieniu w polskich szpitalach na szczęście kompletnie się nie sprawdziły. – Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona, że tu, w Mielcu, jest zupełnie inaczej. Myślę, że nie ma mowy, aby ktoś by niezadowolony. Pięć pysznych posiłków, wszystkie zdrowe i zachęcające, pachnące. Aż chce się jeść, tym bardziej ze świadomością, że dietę opracował dietetyk, więc młodej mamie i jej dziecku nie zabraknie wartości odżywczych – mówi pani Ewa. – Jestem już po pierwszym spotkaniu z panią dietetyk, a to jest naprawdę szczególnie wartościowe, że w szpitalu można się czegoś nauczyć. Wiem już z wiarygodnego źródła na co zwrócić uwagę, co włączyć do diety, a czego unikać, by zadbać o nasze zdrowie – podkreśla pacjentka.

Karolina Podsiadło, dietetyk szpitalny podkreśla, że dieta kobiety w ciąży i młodej mamy, szczególnie karmiącej piersią, ma wyjątkowe znaczenie, jak i cały jej styl życia. – Zawsze powinniśmy jeść zdrowo, ale w przypadku przyszłych i młodych mam, to jakie witaminy i minerały przyswoi ich organizm, będzie miało zasadnicze znaczenie dla rozwoju malucha i zdrowia kobiety. Warto więc postawić m.in. na surowe, nieprzetworzone warzywa i owoce, ciemne pieczywo, chude mięso, ryby, rośliny strączkowe, nabiał. Ważna jest też kaloryczność diety, dostosowana m.in. do trymestr ciąży – zaznacza mielecka dietetyczka. – Każda z pacjentek ma możliwość spotkania się z dietetykiem na indywidualną sesję przez wyjściem do domu, a także kontaktu mailowego po wyjściu ze szpitala. Wszelkie informacje są także na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl. Mamy mogą również uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: www.poradnia.ncez.pl.  Jest możliwość wyrażania opinii o programie o diecie.- informuje Marzena Nowak, Naczelna Pielęgniarka Szpitala.

– Cel jest więc jeden: popularyzowanie zasad zdrowego żywienia mam, obalanie mitów. Nie tylko tu, w szpitalu, czuwamy nad tym, by organizm kobiety miał wszystko czego potrzebuje, ale przygotowujemy także do wartościowego odżywiania się w domu. Zagubienie w nowej sytuacji i nadmiar obowiązków często powodują, że mama nie ma czasu szukać na bieżąco ważnych informacji. Teraz bazą będą wiadomości przekazane przez dietetyka oraz przez nas, położne i lekarzy. Wszystkim nam zależy, aby wykorzystać potencjał tego programu i by nasze pacjentki były zadowolone – mówi Beata Bieniek, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.