Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu informuje, że od dnia 29.07.2019 roku, niżej wymienione Poradnie Szpitalne wraz z Rejestracją, tj.:

» Poradnia Urazowo-Ortopedyczna,
  » Poradnia Urologiczna,
  » Poradnia Neurochirurgiczna
  » Poradnia Neurologiczna,
  » Poradnia Nefrologiczna,
  » Poradnia Okulistyczna
będą funkcjonować w budynku Przychodni nr 4 w Mielcu przy ul. Żeromskiego 17 – na parterze.

UWAGA!!! Do odwołania Poradnia Chirurgii Naczyniowej będzie mieścić się, jak dotąd, przy Pracowni USG w głównym budynku szpitala, natomiast Rejestracja do tej Poradni będzie działać już w miejscu docelowym, czyli w budynku Przychodni nr 4 w Mielcu przy ul. Żeromskiego 17.                 Telefoniczna rejestracja do poradni od godz 8:00

» Zobacz film

Wczoraj, z rąk Wojewody Podkarpackiego, dr n. med. Andrzej Wrona, ordynator Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, odebrał nominację na stanowisko Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Urologii.

Jak podkreślił dr Andrzej Wrona, nominację uznaje za wielkie wyróżnienie i zaszczyt, a w planach ma kontynuację zadań wykonywanych przez poprzedników, które to są szczegółowo sformułowane. Konsultanci wojewódzcy m.in. wydają opinię, czy dana jednostka powinna zostać wpisana na listę placówek mogących prowadzić specjalizacje lekarzy, wnioskują do okręgowych rad samorządów zawodowych, żeby sprawdziły czy osoby wykonujące dany zawód medyczny należycie pełnią swoje obowiązki. Na wniosek wojewody wydają opinię, czy podmiot leczniczy spełnia warunki, żeby udzielać świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny. Na podstawie kontroli, wydają też opinię czy jednostka uprawniona do prowadzenia stażu podyplomowego lekarzy spełnia niezbędne wymagania. - Oczywiście w każdej pracy, nawet, gdy zadania są skonkretyzowane, jest jakaś myśl przewodnia, którą trzeba się kierować. Warto widzieć ogólny cel. A jest nim dla mnie na pewno rozwój podkarpackiej urologii, jej unowocześnianie, uświadamianie kręgów, które mają wpływ na ewolucję tej dziedziny, że ten rozwój nie może się zatrzymywać - podkreśla dr Andrzej Wrona.
Jaki charakter ma taka nominacja dla czynnego lekarza? Czy nowy Konsultant Wojewódzki ma plany wobec młodych lekarzy? M.in. na te pytania odpowiedź znajdziecie Państwo w krótkim filmie zamieszczonym na naszym profilu FB, do którego link dołączam jako uzupełnienie informacji. Serdecznie pozdrawiam.