Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu informuje, że od dnia 29.07.2019 roku, niżej wymienione Poradnie Szpitalne wraz z Rejestracją, tj.:

» Poradnia Urazowo-Ortopedyczna,
  » Poradnia Urologiczna,
  » Poradnia Neurochirurgiczna
  » Poradnia Neurologiczna,
  » Poradnia Nefrologiczna,
  » Poradnia Okulistyczna
będą funkcjonować w budynku Przychodni nr 4 w Mielcu przy ul. Żeromskiego 17 – na parterze.

UWAGA!!! Do odwołania Poradnia Chirurgii Naczyniowej będzie mieścić się, jak dotąd, przy Pracowni USG w głównym budynku szpitala, natomiast Rejestracja do tej Poradni będzie działać już w miejscu docelowym, czyli w budynku Przychodni nr 4 w Mielcu przy ul. Żeromskiego 17.

» Zobacz film

Bezpłatne badania w mieleckim Szpitalu Specjalistycznym

Wiele osób na co dzień odczuwa duszność, męczy je długotrwały kaszel, czy też np. słyszą świsty w czasie oddychania. Nie daje im też spokoju myśl o tym, że zbyt łatwo się męczą. Przypisują to wielu przyczynom, ale tak naprawdę nie mają pewności co właściwie się dzieje. Tymczasem jest szansa rozwiać te wątpliwości. Wystarczy zgłosić się na bezpłatne badania spirometryczne, które dn. 10.10.2019 z okazji Dnia Spirometrii wykona Szpital Specjalistyczny w Mielcu. Co ważne, te badania nie są przeznaczone dla osób już leczących się pulmonologicznie.

Obecnie na choroby obturacyjne płuc choruje ponad 6.000.000 Polaków. Połowa chorych na astmę i 70% chorych na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc nie wie o swojej chorobie. Badanie spirometryczne jest podstawowym umożliwiającym rozpoznanie chorób obturacyjnych. – W medycynie zasada, która sprawdza się bardzo często jest taka, że im wcześniej mamy diagnozę, tym lepiej. Nie inaczej jest w tym przypadku. Wcześnie rozpoznana astma lub przewlekła obsturacyjna choroba płuc pozwala na normalne życie z chorobą. Późno zdiagnozowana POCHP skraca życie o 10-15 lat. A proponowane badanie jest proste, krótkie i bezpłatne – zachęca lek. Wioletta Żelazko, specjalista chorób płuc z mieleckiego szpitala. - Wykonywanie spirometrii pozwala właśnie na wczesną diagnostykę obturacji i szybkie rozpoznanie POCHP lub ocenę ciężkości astmy.

Rejestracja odbędzie się już 8.10.2019 w godz.:10:00-11:00. Wystarczy w tej sprawie zadzwonić numer telefonu 504 196 732. Same badania będą przeprowadzone 10.10.2019 r. w godz. 8:00-14:00 w Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc. Z badań, które zostaną zrealizowane w ramach europejskiej kampanii HEALTHY LUNGS FOR LIFE z hasłem przewodnim Breathe Clean Air – Oddychaj czystym powietrzem, skorzysta 50 osób. W Polsce do podstawowego hasła dodano kolejne: „Zatrzymaj astmę i POCHP”.

Rejestracja: 8.10.2019 w godz.:10:00-11:00.

Numer telefonu: 504 196 732.

Bezpłatne badania: 10.10.2019 w Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc Szpitala Specjalistycznego w Mielcu

Uwaga! Badania NIE są przeznaczone dla osób już leczących się pulmonologicznie!