WAŻNA INFORMACJA

Informujemy, że dnia 16 sierpnia 2019 roku (piątek) Rejestracja Poradni Specjalistycznych Szpitala Specjalistycznego w Mielcu będzie funkcjonować do godziny 14.30

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu informuje, że od dnia 29.07.2019 roku, niżej wymienione Poradnie Szpitalne wraz z Rejestracją, tj.:

» Poradnia Urazowo-Ortopedyczna,
  » Poradnia Urologiczna,
  » Poradnia Neurochirurgiczna
  » Poradnia Neurologiczna,
  » Poradnia Nefrologiczna,
  » Poradnia Okulistyczna
będą funkcjonować w budynku Przychodni nr 4 w Mielcu przy ul. Żeromskiego 17 – na parterze.

UWAGA!!! Do odwołania Poradnia Chirurgii Naczyniowej będzie mieścić się, jak dotąd, przy Pracowni USG w głównym budynku szpitala, natomiast Rejestracja do tej Poradni będzie działać już w miejscu docelowym, czyli w budynku Przychodni nr 4 w Mielcu przy ul. Żeromskiego 17.

» Zobacz film

Nowe, komfortowe wnętrza mieleckiej Przychodni Nr 4 służą już pacjentom. Oficjalne otwarcie wyremontowanego obiektu odbyło się dziś, w czwartek, 1 sierpnia. Wartość zrealizowanych tu prac wyniosła przeszło 4,5 miliona złotych.

- Wielu pacjentów z pewnością pamięta, w jakich warunkach odbywało się tutaj leczenie, w jakich warunkach pracował personel. Dziś, po trwającym blisko osiem miesięcy remoncie, obiekt zmienił się nie do poznania – mówił podczas otwarcia mieleckiej „czwórki” Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. Jak wyliczył, powiatowy samorząd wydał 2 276 742,00 złotych na przebudowę i modernizację wnętrza przychodni. Prace zewnętrzne, wraz z termomodernizacją, kosztowały z kolei 2 296 859, 00 złotych. Powiat zrealizował je przy udziale dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, za które – władzom Województwa Podkarpackiego – starosta podziękował w dalszej części swojej wypowiedzi.

Słowa uznania od obecnego gospodarza powiatu trafiły także do władz samorządowych powiatu poprzedniej kadencji, które w październiku ubiegłego roku rozpoczęły realizację inwestycji. – Z pewnością było to zadanie bardzo ważne dla całego naszego powiatu, dla jego mieszkańców. Mam nadzieję, że te nowoczesne pomieszczenia będą dobrze służyły i personelowi, i pacjentom. To bardzo ważne, by mogli oni oczekiwać na wizytę u lekarza w komfortowych warunkach – zakończył starosta, wymieniając pośród nowych udogodnień dla pacjentów m.in. klimatyzację i windę.

Zakres prac zrealizowanych w przychodni był jednak znacznie szerszy. Wykonawca inwestycji, Zakład Remontowo-Budowlany Roman Olszowy, zajął się m.in. odnowieniem pokrycia dachowego budynku, schodów zewnętrznych oraz elewacji. Wnętrze ośrodka cieszy dziś nowością okładzin ściennych, podłóg, okien, drzwi oraz sanitariatów; funkcjonalność zapewniają zaś prace poczynione przy wymianie instalacji elektrycznej, fotowoltaicznej, centralnego ogrzewania oraz wentylacji i klimatyzacji.

Warto podkreślić, że do odnowionego budynku Przychodni Nr 4 przeniesione zostały szpitalne poradnie: urazowo-ortopedyczna, urologiczna, neurochirurgiczna, neurologiczna, nefrologiczna oraz okulistyczna. Niebawem w murach „czwórki” działać będzie też poradnia chirurgii naczyniowej. Uchwałę o wyrażeniu zgody na bezpłatne użyczenie pomieszczeń dla szpitala podjął Zarząd Powiatu Mieleckiego. Dokument ten, podczas oficjalnego otwarcia, starosta mielecki przekazał na ręce dyrektora szpitala, Józefa Więcława. – Możliwość zlokalizowania tu poradni jest dla nas bezcenna, choćby ze względu na komfort tysięcy naszych pacjentów. Tylko w pierwszej połowie 2019 roku w szpitalnych poradniach udzieliliśmy 18 tysięcy porad – wyliczał dyrektor Więcław, dziękując władzom powiatu za pomyślną współpracę.

Gratulacje za zrealizowaną inwestycję złożyli podczas kolejnych wystąpień: Poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska, reprezentująca Marszałka Województwa Podkarpackiego Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Maria Napieracz oraz Starosta Powiatu Mieleckiego kadencji 2014-2018 Zbigniew Tymuła.

Wśród gości przybyłych na otwarcie znaleźli się także: Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, Członkowie Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniew Działowski i Maciej Jemioło, radni z Przewodniczącym Rady Powiatu Mieleckiego Markiem Paprockim na czele, Dyrektor Wydziału Funduszy, Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Mielcu Bogdan Bieniek, a także przedstawiciele wykonawcy zadania najemcy i personel przychodni. Odnowione wnętrza poświęcił ks. Wiesław Znamirowski pełniący posługę kapelana szpitalnego.