Ważne informacje dotyczące funkcjonowania szpitala

Od dnia 23.03.2020 r. do odwołania zmieniają się dotychczasowe zasady rejestracji na badania w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Obowiązuje tylko rejestracja telefoniczna.

Wszystkie porady lekarskie NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ będą udzielane w trybie porady telefonicznej.

Od dnia 16 marca 2020 roku, wstrzymuje się do odwołania przyjęcia w poradniach specjalistycznych. Każdy pacjent powinien skorzystać z Porady Telefonicznej.

Od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania Punkt Pobrań Badań Laboratoryjnych czynny jest od godziny 7.00 do godziny 14.35. Laboratorium wykonuje tylko badania ze skierowaniem lekarskim.

Od dnia 13 marca 2020 roku wstrzymuje się przyjęcia i zabiegi planowe. Realizowane będą natomiast procedury medyczne w trybie pilnym.

Z dniem 5 marca 2020 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu wprowadza się całkowity zakaz wstępu na teren szpitala dla osób odwiedzających pacjentów oraz innych osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości działania obiektu.

↑ Włącz dźwięk

Nowe, komfortowe wnętrza mieleckiej Przychodni Nr 4 służą już pacjentom. Oficjalne otwarcie wyremontowanego obiektu odbyło się dziś, w czwartek, 1 sierpnia. Wartość zrealizowanych tu prac wyniosła przeszło 4,5 miliona złotych.

- Wielu pacjentów z pewnością pamięta, w jakich warunkach odbywało się tutaj leczenie, w jakich warunkach pracował personel. Dziś, po trwającym blisko osiem miesięcy remoncie, obiekt zmienił się nie do poznania – mówił podczas otwarcia mieleckiej „czwórki” Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. Jak wyliczył, powiatowy samorząd wydał 2 276 742,00 złotych na przebudowę i modernizację wnętrza przychodni. Prace zewnętrzne, wraz z termomodernizacją, kosztowały z kolei 2 296 859, 00 złotych. Powiat zrealizował je przy udziale dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, za które – władzom Województwa Podkarpackiego – starosta podziękował w dalszej części swojej wypowiedzi.

Słowa uznania od obecnego gospodarza powiatu trafiły także do władz samorządowych powiatu poprzedniej kadencji, które w październiku ubiegłego roku rozpoczęły realizację inwestycji. – Z pewnością było to zadanie bardzo ważne dla całego naszego powiatu, dla jego mieszkańców. Mam nadzieję, że te nowoczesne pomieszczenia będą dobrze służyły i personelowi, i pacjentom. To bardzo ważne, by mogli oni oczekiwać na wizytę u lekarza w komfortowych warunkach – zakończył starosta, wymieniając pośród nowych udogodnień dla pacjentów m.in. klimatyzację i windę.

Zakres prac zrealizowanych w przychodni był jednak znacznie szerszy. Wykonawca inwestycji, Zakład Remontowo-Budowlany Roman Olszowy, zajął się m.in. odnowieniem pokrycia dachowego budynku, schodów zewnętrznych oraz elewacji. Wnętrze ośrodka cieszy dziś nowością okładzin ściennych, podłóg, okien, drzwi oraz sanitariatów; funkcjonalność zapewniają zaś prace poczynione przy wymianie instalacji elektrycznej, fotowoltaicznej, centralnego ogrzewania oraz wentylacji i klimatyzacji.

Warto podkreślić, że do odnowionego budynku Przychodni Nr 4 przeniesione zostały szpitalne poradnie: urazowo-ortopedyczna, urologiczna, neurochirurgiczna, neurologiczna, nefrologiczna oraz okulistyczna. Niebawem w murach „czwórki” działać będzie też poradnia chirurgii naczyniowej. Uchwałę o wyrażeniu zgody na bezpłatne użyczenie pomieszczeń dla szpitala podjął Zarząd Powiatu Mieleckiego. Dokument ten, podczas oficjalnego otwarcia, starosta mielecki przekazał na ręce dyrektora szpitala, Józefa Więcława. – Możliwość zlokalizowania tu poradni jest dla nas bezcenna, choćby ze względu na komfort tysięcy naszych pacjentów. Tylko w pierwszej połowie 2019 roku w szpitalnych poradniach udzieliliśmy 18 tysięcy porad – wyliczał dyrektor Więcław, dziękując władzom powiatu za pomyślną współpracę.

Gratulacje za zrealizowaną inwestycję złożyli podczas kolejnych wystąpień: Poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska, reprezentująca Marszałka Województwa Podkarpackiego Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Maria Napieracz oraz Starosta Powiatu Mieleckiego kadencji 2014-2018 Zbigniew Tymuła.

Wśród gości przybyłych na otwarcie znaleźli się także: Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, Członkowie Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniew Działowski i Maciej Jemioło, radni z Przewodniczącym Rady Powiatu Mieleckiego Markiem Paprockim na czele, Dyrektor Wydziału Funduszy, Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Mielcu Bogdan Bieniek, a także przedstawiciele wykonawcy zadania najemcy i personel przychodni. Odnowione wnętrza poświęcił ks. Wiesław Znamirowski pełniący posługę kapelana szpitalnego.