Ważne informacje dotyczące funkcjonowania szpitala

Szanowni Pacjenci Pracowni RTG, Tomografii Komputerowej, USG

W celu minimalizacji ryzyka transmisji wirusem SARS-CoV-2, NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo.

W związku z powyższym Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu od dnia 23.03.2020 r. zmienia do odwołania dotychczasowe zasady rejestracji na badania w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej:

1.  Obowiązuje tylko rejestracja telefoniczna w celu ustalenia daty i godziny wykonania badania ambulatoryjnego.

2. W przypadku pacjentów z SOR-u, oddziału, poradni także obowiązuje rejestracja telefoniczna w celu ustalenia godziny wykonania badania.

3. Pacjenci mający wcześniej ustalony termin badania Tomografii Komputerowej, potwierdzają telefonicznie chęci wykonania badania i ustalenia godziny wykonania lub przesuwają jego wykonanie na późniejszym terminie.

Rejestracja Zakładu Diagnostyki Obrazowej tel. 17 78 00 214

Rejestracja na badania ambulatoryjne w godzinach 7:00 do 17:00

Rejestracja USG tel. 17 78 00 213 w godzinach 7:00 do 14:00

Uwaga!

Pacjent, który nie będzie wcześniej zarejestrowany telefonicznie, nie będzie przyjęty.

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu informuje, że w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną COVID-19, wytycznymi Ministra Zdrowia i Głównego Insektora Sanitarnego, w trosce o bezpieczeństwo Wasze i personelu wszystkie porady lekarskie NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ będą udzielane w trybie porady telefonicznej. Jeśli z porady telefonicznej wynikać będzie konieczność osobistego zbadania pacjenta to umawiana będzie porada osobista na wyznaczoną godzinę. Wszystkie porady pielęgniarskie będą udzielone tylko po wcześniejszej rejestracji i uzgodnieniu godziny przyjęcia. Numer telefonu LEKARZ - 17 78 00 122, PIELĘGNIARKA WYJAZDOWA - 500 131 962, 500 210 839, 500 209 147.
Od dnia 16 marca 2020 roku, wstrzymuje się do odwołania przyjęcia w poradniach specjalistycznych. Pacjent z objawami infekcji powinien telefonicznie przełożyć poradę na inny termin. Każdy pacjent zgłaszający chęć wizyty najpierw powinien skorzystać z Porady Telefonicznej.
Od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania Punkt Pobrań Badań Laboratoryjnych czynny jest od godziny 7.00 do godziny 14.35. Laboratorium wykonuje tylko badania ze skierowaniem lekarskim. Ograniczenie jest związane z minimalizowaniem ryzyka zakażenia Koronawirusem COVID-19.
Informujemy, że od dnia 13 marca 2020 roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną COVID-19, w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu wstrzymuje się przyjęcia i zabiegi planowe. Realizowane będą natomiast procedury medyczne w trybie pilnym.
Z dniem 5 marca 2020 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu wprowadza się całkowity zakaz wstępu na teren szpitala dla osób odwiedzających pacjentów oraz innych osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości działania obiektu.

Szpitalny punkt pobrań materiału do badań zmienia swoje miejsce! Chodzi o podwyższenie komfortu pacjenta.

Teraz w budynku Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej

Od wielu lat pacjenci czekający np. na pobranie krwi, szczególnie kobiety w ciąży, narzekają, że w szpitalnym punkcie pobrań nie ma odpowiednich warunków. Brak klimatyzacji, świeżego powietrza, duszno i ciasno – to powodowało, że samopoczucie pacjentów gwałtownie się pogarszało. – Wraz z oddaniem do użytku nowego budynku Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej pojawiła się szansa rozwiązania tego problemu. Już 31.05. (piątek) nastąpi zmiana lokalizacji punktu pobrań materiału do badań wykonywanych w laboratoriach: Analitycznym, Mikrobiologicznym i Serologicznym – zapowiada Józef Więcław, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Punkt pobrań od najbliższego piątku będzie się mieścić w budynku Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Nie powinno być żadnych trudności z trafieniem do celu: wejście prowadzi prosto z zewnątrz, dokładnie tak jak do pomieszczeń Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (nie przez SOR).

Pobieranie materiału do badań od pacjentów ambulatoryjnych będzie możliwe codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-14.00. Wydawanie wyników z Laboratorium Analitycznego, Mikrobiologicznego i Serologicznego odbywać się będzie również w punkcie pobrań codziennie od poniedziałku do piątku, ale w godz. 7.00-17.00 – Mamy nadzieję, że ponieważ pomieszczenia są o wiele lepiej wentylowane i przestronniejsze, oczekiwanie nie będzie wywoływać u pacjentów znacznego dyskomfortu, a cała procedura pobierania materiału do badań zostanie usprawniona – mówi Józef Więcław, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.