Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu informuje, że od dnia 29.07.2019 roku, niżej wymienione Poradnie Szpitalne wraz z Rejestracją, tj.:

» Poradnia Urazowo-Ortopedyczna,
  » Poradnia Urologiczna,
  » Poradnia Neurochirurgiczna
  » Poradnia Neurologiczna,
  » Poradnia Nefrologiczna,
  » Poradnia Okulistyczna
będą funkcjonować w budynku Przychodni nr 4 w Mielcu przy ul. Żeromskiego 17 – na parterze.

UWAGA!!! Do odwołania Poradnia Chirurgii Naczyniowej będzie mieścić się, jak dotąd, przy Pracowni USG w głównym budynku szpitala, natomiast Rejestracja do tej Poradni będzie działać już w miejscu docelowym, czyli w budynku Przychodni nr 4 w Mielcu przy ul. Żeromskiego 17.                 Telefoniczna rejestracja do poradni od godz 8:00

» Zobacz film

Masz przebarwienia, pieprzyki, znamiona, ale nie jesteś pewien czy są niegroźne? A może zachowują się inaczej niż dotąd: rosną, mnożą się, wyglądają brzydko, inaczej niż reszta? Sprawdź czy wszystko w porządku! Już 25 maja w sobotę od godz. 9.00 do 13.00 wybierz się do Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie na Dzień Otwarty poświęcony profilaktyce raka skóry. Darmowe badanie dermatologiczne bez skierowania, darmowe porady, EKUZ, IKP i wiele innych!

Zadaj sobie te pytania:

• Czy to na pewno tylko pieprzyk? Wygląda normalnie?
  • Czy to znamię zawsze było czarne?
  • Czy to znamię nie było kiedyś trochę mniejsze?
  • Czy te pieprzyki zawsze tu były, a może był tylko jeden?

Jeśli choć jedno z pytań skończyło się odpowiedzią TAK, to warto w sobotę 25 maja między godz. 9 a 13 odwiedzić Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie. Dzięki pomocy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Centrum Medycznego MEDYK w Rzeszowie będzie można:

• skorzystać z porady i badania wykwalifikowanego dermatologa (bez skierowania i bezpłatnie),
  • dowiedzieć się jak rozpoznać czerniaka,
  • skorzystać z poradnictwa i otrzymać ulotki informujące.

Szybkie i prawidłowe rozpoznanie nowotworu, to duża szansa na dalsze życie w zdrowiu!

Dermatoskopia to badanie znamion zwanych potocznie pieprzykami, przy użyciu specjalnego sprzętu zwanego dermatoskopem. Badanie jest:

• bezbolesne
  • trwa zaledwie kilka minut
  • może wykluczyć lub wykryć czerniaka (raka skóry) na wczesnym etapie, kiedy można go jeszcze wyleczyć.

Ponadto pracownicy NFZ zapewniają:

Wydanie karty EKUZ, która może się przydać podczas wakacyjnego wyjazdu do innego kraju UE. W sezonie wakacyjnym po kartę zgłasza się nawet kilkaset osób dziennie - wizyta w NFZ dnia 25 maja pozwoli uniknąć długiego oczekiwania w kolejce. Od niedawna karta EKUZ jest ważna dużo dłużej, dzięki czemu w większości przypadków wybrana dzisiaj, będzie ważna nawet podczas kolejnych wakacji.
Krótkie i proste do wypełnienia wnioski są dostępne w NFZ. Tutaj znajdują się informacje ogólne, zaś tutaj znajduje się m.in. wzór upoważnienia, jeśli kartę odbiera inna osoba.
NOWOŚĆ! Będzie można uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta. IKP pozwala sprawdzić status swojego ubezpieczenia, poznać swoją historię leczenia od 2008 roku oraz otrzymać e-receptę na sms lub e-mail.