Ważne informacje dotyczące funkcjonowania szpitala

Szanowni Pacjenci Pracowni RTG, Tomografii Komputerowej, USG

W celu minimalizacji ryzyka transmisji wirusem SARS-CoV-2, NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo.

W związku z powyższym Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu od dnia 23.03.2020 r. zmienia do odwołania dotychczasowe zasady rejestracji na badania w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej:

1.  Obowiązuje tylko rejestracja telefoniczna w celu ustalenia daty i godziny wykonania badania ambulatoryjnego.

2. W przypadku pacjentów z SOR-u, oddziału, poradni także obowiązuje rejestracja telefoniczna w celu ustalenia godziny wykonania badania.

3. Pacjenci mający wcześniej ustalony termin badania Tomografii Komputerowej, potwierdzają telefonicznie chęci wykonania badania i ustalenia godziny wykonania lub przesuwają jego wykonanie na późniejszym terminie.

Rejestracja Zakładu Diagnostyki Obrazowej tel. 17 78 00 214

Rejestracja na badania ambulatoryjne w godzinach 7:00 do 17:00

Rejestracja USG tel. 17 78 00 213 w godzinach 7:00 do 14:00

Uwaga!

Pacjent, który nie będzie wcześniej zarejestrowany telefonicznie, nie będzie przyjęty.

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu informuje, że w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną COVID-19, wytycznymi Ministra Zdrowia i Głównego Insektora Sanitarnego, w trosce o bezpieczeństwo Wasze i personelu wszystkie porady lekarskie NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ będą udzielane w trybie porady telefonicznej. Jeśli z porady telefonicznej wynikać będzie konieczność osobistego zbadania pacjenta to umawiana będzie porada osobista na wyznaczoną godzinę. Wszystkie porady pielęgniarskie będą udzielone tylko po wcześniejszej rejestracji i uzgodnieniu godziny przyjęcia. Numer telefonu LEKARZ - 17 78 00 122, PIELĘGNIARKA WYJAZDOWA - 500 131 962, 500 210 839, 500 209 147.
Od dnia 16 marca 2020 roku, wstrzymuje się do odwołania przyjęcia w poradniach specjalistycznych. Pacjent z objawami infekcji powinien telefonicznie przełożyć poradę na inny termin. Każdy pacjent zgłaszający chęć wizyty najpierw powinien skorzystać z Porady Telefonicznej.
Od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania Punkt Pobrań Badań Laboratoryjnych czynny jest od godziny 7.00 do godziny 14.35. Laboratorium wykonuje tylko badania ze skierowaniem lekarskim. Ograniczenie jest związane z minimalizowaniem ryzyka zakażenia Koronawirusem COVID-19.
Informujemy, że od dnia 13 marca 2020 roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną COVID-19, w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu wstrzymuje się przyjęcia i zabiegi planowe. Realizowane będą natomiast procedury medyczne w trybie pilnym.
Z dniem 5 marca 2020 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu wprowadza się całkowity zakaz wstępu na teren szpitala dla osób odwiedzających pacjentów oraz innych osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości działania obiektu.

Masz przebarwienia, pieprzyki, znamiona, ale nie jesteś pewien czy są niegroźne? A może zachowują się inaczej niż dotąd: rosną, mnożą się, wyglądają brzydko, inaczej niż reszta? Sprawdź czy wszystko w porządku! Już 25 maja w sobotę od godz. 9.00 do 13.00 wybierz się do Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie na Dzień Otwarty poświęcony profilaktyce raka skóry. Darmowe badanie dermatologiczne bez skierowania, darmowe porady, EKUZ, IKP i wiele innych!

Zadaj sobie te pytania:

• Czy to na pewno tylko pieprzyk? Wygląda normalnie?
  • Czy to znamię zawsze było czarne?
  • Czy to znamię nie było kiedyś trochę mniejsze?
  • Czy te pieprzyki zawsze tu były, a może był tylko jeden?

Jeśli choć jedno z pytań skończyło się odpowiedzią TAK, to warto w sobotę 25 maja między godz. 9 a 13 odwiedzić Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie. Dzięki pomocy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Centrum Medycznego MEDYK w Rzeszowie będzie można:

• skorzystać z porady i badania wykwalifikowanego dermatologa (bez skierowania i bezpłatnie),
  • dowiedzieć się jak rozpoznać czerniaka,
  • skorzystać z poradnictwa i otrzymać ulotki informujące.

Szybkie i prawidłowe rozpoznanie nowotworu, to duża szansa na dalsze życie w zdrowiu!

Dermatoskopia to badanie znamion zwanych potocznie pieprzykami, przy użyciu specjalnego sprzętu zwanego dermatoskopem. Badanie jest:

• bezbolesne
  • trwa zaledwie kilka minut
  • może wykluczyć lub wykryć czerniaka (raka skóry) na wczesnym etapie, kiedy można go jeszcze wyleczyć.

Ponadto pracownicy NFZ zapewniają:

Wydanie karty EKUZ, która może się przydać podczas wakacyjnego wyjazdu do innego kraju UE. W sezonie wakacyjnym po kartę zgłasza się nawet kilkaset osób dziennie - wizyta w NFZ dnia 25 maja pozwoli uniknąć długiego oczekiwania w kolejce. Od niedawna karta EKUZ jest ważna dużo dłużej, dzięki czemu w większości przypadków wybrana dzisiaj, będzie ważna nawet podczas kolejnych wakacji.
Krótkie i proste do wypełnienia wnioski są dostępne w NFZ. Tutaj znajdują się informacje ogólne, zaś tutaj znajduje się m.in. wzór upoważnienia, jeśli kartę odbiera inna osoba.
NOWOŚĆ! Będzie można uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta. IKP pozwala sprawdzić status swojego ubezpieczenia, poznać swoją historię leczenia od 2008 roku oraz otrzymać e-receptę na sms lub e-mail.