12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej. To święto z wieloletnią tradycją. Zostało ustanowione przez Narodową Radę Pielęgniarek w Meksyku w 1973 roku.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej, w imieniu Dyrekcji Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, składamy serdeczne podziękowania za ofiarną i niezwykle trudną pracę oraz dobro i serce okazywane drugiemu człowiekowi. Wszystkim życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, wytrwałości, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności - zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej.