Ważne informacje dotyczące funkcjonowania szpitala

Szanowni Pacjenci Pracowni RTG, Tomografii Komputerowej, USG

W celu minimalizacji ryzyka transmisji wirusem SARS-CoV-2, NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo.

W związku z powyższym Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu od dnia 23.03.2020 r. zmienia do odwołania dotychczasowe zasady rejestracji na badania w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej:

1.  Obowiązuje tylko rejestracja telefoniczna w celu ustalenia daty i godziny wykonania badania ambulatoryjnego.

2. W przypadku pacjentów z SOR-u, oddziału, poradni także obowiązuje rejestracja telefoniczna w celu ustalenia godziny wykonania badania.

3. Pacjenci mający wcześniej ustalony termin badania Tomografii Komputerowej, potwierdzają telefonicznie chęci wykonania badania i ustalenia godziny wykonania lub przesuwają jego wykonanie na późniejszym terminie.

Rejestracja Zakładu Diagnostyki Obrazowej tel. 17 78 00 214

Rejestracja na badania ambulatoryjne w godzinach 7:00 do 17:00

Rejestracja USG tel. 17 78 00 213 w godzinach 7:00 do 14:00

Uwaga!

Pacjent, który nie będzie wcześniej zarejestrowany telefonicznie, nie będzie przyjęty.

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu informuje, że w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną COVID-19, wytycznymi Ministra Zdrowia i Głównego Insektora Sanitarnego, w trosce o bezpieczeństwo Wasze i personelu wszystkie porady lekarskie NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ będą udzielane w trybie porady telefonicznej. Jeśli z porady telefonicznej wynikać będzie konieczność osobistego zbadania pacjenta to umawiana będzie porada osobista na wyznaczoną godzinę. Wszystkie porady pielęgniarskie będą udzielone tylko po wcześniejszej rejestracji i uzgodnieniu godziny przyjęcia. Numer telefonu LEKARZ - 17 78 00 122, PIELĘGNIARKA WYJAZDOWA - 500 131 962, 500 210 839, 500 209 147.
Od dnia 16 marca 2020 roku, wstrzymuje się do odwołania przyjęcia w poradniach specjalistycznych. Pacjent z objawami infekcji powinien telefonicznie przełożyć poradę na inny termin. Każdy pacjent zgłaszający chęć wizyty najpierw powinien skorzystać z Porady Telefonicznej.
Od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania Punkt Pobrań Badań Laboratoryjnych czynny jest od godziny 7.00 do godziny 14.35. Laboratorium wykonuje tylko badania ze skierowaniem lekarskim. Ograniczenie jest związane z minimalizowaniem ryzyka zakażenia Koronawirusem COVID-19.
Informujemy, że od dnia 13 marca 2020 roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną COVID-19, w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu wstrzymuje się przyjęcia i zabiegi planowe. Realizowane będą natomiast procedury medyczne w trybie pilnym.
Z dniem 5 marca 2020 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu wprowadza się całkowity zakaz wstępu na teren szpitala dla osób odwiedzających pacjentów oraz innych osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości działania obiektu.

Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu po raz kolejny przyjął rolę partnera Targów Pracy Powiatu Mieleckiego organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu. Organizatorzy tego wydarzenia, a także jego honorowi patroni, podziękowali lecznicy za udział w targach oraz wkład i zaangażowanie w ich organizację i promocję.

Przypomnijmy. Targi Pracy Powiatu Mieleckiego odbyły się 16 kwietnia br. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Szpital zaprezentował się wówczas na dwóch stoiskach. Na pierwszym z nich odwiedzający targi mogli dokonać m.in. pomiarów ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi, a także uzyskać informacje związane z działalnością poszczególnych oddziałów szpitala. Drugie stoisko przygotowali rehabilitanci, którzy – oprócz porad i konsultacji – oferowali mielczanom zabieg fali uderzeniowej, wskazany w szczególności na bóle mięśniowe i problemy kostne.

Trzecią edycję Targów Pracy Powiatu Mieleckiego zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu we współpracy z Podkarpacką Wojewódzką Komendą OHP w Rzeszowie oraz Zespołem Szkół Technicznych w Mielcu. Dla wszystkich odwiedzających targi pracy były szansą osobistego spotkania się z wieloma pracodawcami oraz okazją do bezpośredniej rozmowy z rekruterami największych mieleckich firm o ugruntowanej pozycji na rynku. W trakcie rozmów mieszkańcy poznawali potrzeby kadrowe lokalnych przedsiębiorców, a także wymagania stawiane przyszłym kandydatom do pracy. Wszyscy pracodawcy chętnie odpowiadali na pytania oraz udzielali praktycznych wskazówek na temat procesu rekrutacji.

Jak podkreślili organizatorzy wydarzenia, obecność Szpitala przyczyniła się do sukcesu tegorocznych targów oraz ugruntowania pozycji tej imprezy - jako jednego z najważniejszych wydarzeń branży HR na lokalnym rynku pracy.