Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu informuje, że od dnia 29.07.2019 roku, niżej wymienione Poradnie Szpitalne wraz z Rejestracją, tj.:

» Poradnia Urazowo-Ortopedyczna,
  » Poradnia Urologiczna,
  » Poradnia Neurochirurgiczna
  » Poradnia Neurologiczna,
  » Poradnia Nefrologiczna,
  » Poradnia Okulistyczna
będą funkcjonować w budynku Przychodni nr 4 w Mielcu przy ul. Żeromskiego 17 – na parterze.

UWAGA!!! Do odwołania Poradnia Chirurgii Naczyniowej będzie mieścić się, jak dotąd, przy Pracowni USG w głównym budynku szpitala, natomiast Rejestracja do tej Poradni będzie działać już w miejscu docelowym, czyli w budynku Przychodni nr 4 w Mielcu przy ul. Żeromskiego 17.                 Telefoniczna rejestracja do poradni od godz 8:00

» Zobacz film

Oświadczenie Szpitala dotyczące zaopatrzenia pacjenta w mieleckim SOR w dniu 25 marca 2019 r.

W związku z licznymi publikacjami w lokalnych mediach dotyczącymi niewłaściwego zaopatrzenia pacjenta z bólem nogi w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu w dniu 25 marca, informujemy, że według relacji personelu pracującego w danym dniu, pacjent został zaopatrzony w pełni, z najnowszą sztuką medyczną; miał wykonane badania obrazowe, przeszedł konsultacje specjalistyczne i stosowne leczenie przeciwbólowe.

Nieprawdą jest, jakoby nastolatek z bólem nogi czekał na przyjęcie w SOR kilka godzin. Pacjent został przyjęty do SOR o godzinie 14:47 z podejrzeniem urazu okolicy biodra po lewej stronie. W ramach procedury triażowania przydzielono mu kolor zielony. Mimo, że czas oczekiwania na konsultację medyczną z  kolorem zielonym może wynosić nawet sześć godzin, nastolatek został zbadany o godzinie 15:24 i skierowany na badania obrazowe, które wykonano o godzinie 15:34. Konsultację ortopedyczną zlecono o godzinie 17:18. Pacjent został wypisany o godzinie 19:55, po wykonaniu koniecznych badań obrazowych (tj. RTG i USG) i konsultacjach specjalistycznych; został zaopatrzony w stosowne skierowania i leki, o czym poinformowano rodzinę.

W tym samym czasie na SOR przebywało trzech pacjentów oznaczonych kolorem czerwonym, wymagających natychmiastowych działań medycznych i pilnych konsultacji specjalistycznych poza Mielcem (tj. w Rzeszowie i Siemianowicach Śląskich). Najbliższy termin transportu pacjenta z bólem nogi był możliwy najwcześniej sześć godzin po zakończeniu podjętych wobec niego działań medycznych. W związku z powyższym, rodzina zdecydowała o zabraniu nastolatka do domu własnym transportem.

Do Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu jak dotąd nie wpłynęła skarga w rzeczonej sprawie.

Pragniemy podkreślić, że w pierwszym kwartale 2019 roku w SOR Mielec zostało przyjętych około 5 tys. pacjentów, podobnie jak w analogicznym okresie roku ubiegłego. Większość tych pacjentów, pochodzących zarówno z powiatu mieleckiego, jak i powiatów i województw ościennych, jest wysoce usatysfakcjonowana działaniami Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz pomocą, jakiej im udzielono.