2 kwietnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu.

Święto zostało ustanowione w 2007 roku ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Obchody Dnia są  okazją do globalnego politycznego zaangażowania i bardziej efektywnej współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie. Podstawowe założenia obejmują zwiększenie potencjału zaspokajania szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem.

Kolorem symbolizującym solidarność z osobami cierpiącymi na autyzm jest niebieski. W wielu miejscach na świecie organizuje się akcje podświetlania budynków na ten kolor czy wypuszczania ku niebu niebieskich balonów.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji "Polska na niebiesko" oraz podstawowymi informacjami na temat autyzmu pod linkiem: http://www.polskananiebiesko.pl/