Ważne informacje dotyczące funkcjonowania szpitala

Od dnia 23.03.2020 r. do odwołania zmieniają się dotychczasowe zasady rejestracji na badania w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Obowiązuje tylko rejestracja telefoniczna.

Wszystkie porady lekarskie NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ będą udzielane w trybie porady telefonicznej.

Od dnia 16 marca 2020 roku, wstrzymuje się do odwołania przyjęcia w poradniach specjalistycznych. Każdy pacjent powinien skorzystać z Porady Telefonicznej.

Od dnia 13 marca 2020 roku wstrzymuje się przyjęcia i zabiegi planowe. Realizowane będą natomiast procedury medyczne w trybie pilnym.

Z dniem 5 marca 2020 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu wprowadza się całkowity zakaz wstępu na teren szpitala dla osób odwiedzających pacjentów oraz innych osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości działania obiektu.

↑ Włącz dźwięk

Szkoła Ratownictwa Medycznego w Pogotowiu Ratunkowym w Mielcu opracowała krótki film edukacyjny dla mieszkańców Mielca. Ratownicy tłumaczą w nim m.in. zasady działania ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Materiał video można obejrzeć TUTAJ

Przypominamy, że w ramach kontraktu z NFZ, świadczenia w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

• nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Porady udzielane są bez skierowania. Świadczenia są bezpłatne (dla osób ubezpieczonych) oraz płatne dla pacjentów nieposiadających ubezpieczenia.

Ważne! W razie poważnych urazów oraz w dniach i godzinach niewskazanych powyżej,  pacjenci w stanach zagrożenia życia powinni udać się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Obiekt monitorowany

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Klauzulę informacyjną dotyczącą monitoringu można znaleźć klikając tutaj.

Administratorem danych jest Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, ul. Żeromskiego 22, 39-300 Mielec. System monitoringu wizyjnego prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala. Klauzula informacyjna dotycząca monitoringu dostępna na stronie internetowej: www.szpital.mielec.pl. Więcej informacji uzyskać można drogą elektroniczną: iod@szpital.mielec.pl.