Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu informuje, że od dnia 29.07.2019 roku, niżej wymienione Poradnie Szpitalne wraz z Rejestracją, tj.:

» Poradnia Urazowo-Ortopedyczna,
  » Poradnia Urologiczna,
  » Poradnia Neurochirurgiczna
  » Poradnia Neurologiczna,
  » Poradnia Nefrologiczna,
  » Poradnia Okulistyczna
będą funkcjonować w budynku Przychodni nr 4 w Mielcu przy ul. Żeromskiego 17 – na parterze.

UWAGA!!! Do odwołania Poradnia Chirurgii Naczyniowej będzie mieścić się, jak dotąd, przy Pracowni USG w głównym budynku szpitala, natomiast Rejestracja do tej Poradni będzie działać już w miejscu docelowym, czyli w budynku Przychodni nr 4 w Mielcu przy ul. Żeromskiego 17.                 Telefoniczna rejestracja do poradni od godz 8:00

» Zobacz film

Rozbudowa bloku operacyjnego w mieleckim szpitalu znalazła się w gronie 25 inwestycji nominowanych do tytułu „TOP Inwestycji Komunalnej 2019”.

Organizatorem rankingu najlepszych inwestycji komunalnych jest Portal Samorządowy. Laureatów konkursu wskażą członkowie Rady Konsultacyjnej ze świata administracji, samorządu i biznesu podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego (13-15 maja 2019 roku).

Oprócz nagród przyznanych przez organizatorów, przewidziany jest także laur czytelników. Na każdą z 25 inwestycji komunalnych nominowanych do ścisłego finału można głosować na stronie: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2019,48/. Glosowanie trwa do 6 maja 2019 r. do godziny 12.

Link do zadania zrealizowanego w mieleckim szpitalu: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2019,48/poprawa-jakosci-i-bezpieczenstwa-swiadczen-medycznych-w-mielcu,1676/

Przypomnijmy. Rozbudowa bloku operacyjnego w mieleckim szpitalu została zrealizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, przy dofinansowaniu rzędu 9,8 miliona złotych i wkładzie własnym powiatu wysokości 5,4 miliona złotych. Realizacja projektu polegała na rozbudowie i przebudowie budynku Bloku Operacyjnego (BO) i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OAiIT) oraz zakupach aparatury i wyposażenia medycznego.

Inwestycja przysłużyła się poprawie jakości i zwiększeniu bezpieczeństwa świadczeń zdrowotnych oraz wdrożeniu innowacyjnych zabiegów operacyjnych, których wykonywanie do tej pory było ograniczone ze względu na stan wyposażenia i liczbę stołów operacyjnych na Bloku Operacyjnym (BO) oraz liczbę łóżek na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OAiIT).