Ważne informacje dotyczące funkcjonowania szpitala

Od dnia 23.03.2020 r. do odwołania zmieniają się dotychczasowe zasady rejestracji na badania w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Obowiązuje tylko rejestracja telefoniczna.

Wszystkie porady lekarskie NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ będą udzielane w trybie porady telefonicznej.

Od dnia 16 marca 2020 roku, wstrzymuje się do odwołania przyjęcia w poradniach specjalistycznych. Każdy pacjent powinien skorzystać z Porady Telefonicznej.

Od dnia 13 marca 2020 roku wstrzymuje się przyjęcia i zabiegi planowe. Realizowane będą natomiast procedury medyczne w trybie pilnym.

Z dniem 5 marca 2020 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu wprowadza się całkowity zakaz wstępu na teren szpitala dla osób odwiedzających pacjentów oraz innych osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości działania obiektu.

↑ Włącz dźwięk
W Starostwie Powiatowym w Mielcu, we wtorek, 19 marca, odbyła się konferencja prasowa dotycząca aktualnej sytuacji finansowej Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Udział w konferencji prasowej wzięli: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz oraz Główna Księgowa Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu Ewa Kiełbasa.
Konferencję otworzył Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, który poinformował o ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora szpitala oraz pokrótce opisał narastającą stratę mieleckiej lecznicy.
Głos zabrali także: Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz i Główna Księgowa Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu Ewa Kiełbasa.
Wypowiedzi z konferencji do odsłuchania pod linkiem: https://powiat-mielecki.pl/aktualnosci/o-sytuacji-finansowej-szpitala-na-konferencji-646.html