Rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę segmentu „C” na parterze Szpitala Powiatowego w Mielcu dla potrzeb Oddziału Chirurgii Naczyniowej. Wykonawca rozpoczął prace już początkiem kwietnia.

Zwycięzcą przetargu na przebudowę szpitalnego segmentu C, w którym obecnie mieści się m.in. poradnia chirurgii naczyniowej i poradnia ortopedyczna, zostało konsorcjum firm ze Staszowa: „ADMA” Zakład Remontowo-Budowlany oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne „ADMA” Spółka z o.o. Przedstawiciele tych przedsiębiorstw podpisali umowę ze Starostwem Powiatowym w Mielcu w środę, 29 marca.

Zgodnie z ustalonymi w niej zapisami, przedmiot zamówienia obejmie m.in. wymianę posadzek, okładzin ściennych, powłok malarskich i grzejników c.o.; wykonanie ścianek działowych, sufitów podwieszanych i instalacji gazów medycznych wraz z punktami ich poborów oraz sygnalizacją awaryjną; a także montaż wyposażenia sanitarnego. Na liście zadań dla wykonawcy znajdzie się również wykonanie bądź przebudowanie szeregu instalacji: od wodno-kanalizacyjnej, przez elektryczną, aż po wentylacyjną. Zadania te konsorcjum wyceniło na kwotę 1 019 200 złotych. Planowo, oddział oddany ma zostać do ponownego użytku najpóźniej do 9 listopada br.

W związku z remontem, od kwietnia Poradnia Urazowo-Ortopedyczna wraz z rejestracją przeniesiona została do budynku Pogotowia Ratunkowego. Druga z działających w segmencie C poradni – Poradnia Chirurgii Naczyniowej wraz z Pracownią USG – od 10 kwietnia działa na I piętrze, obok dotychczasowej Położniczej Izby Przyjęć. Pacjenci dotrą do niej od strony holu przy SOR-ze. Oddział Okulistyki wraz z Chirurgią Jednego Dnia ulokowany został natomiast na poziomie -1, obok Planowej Izby Przyjęć.- Wszystkie zmiany będą szczegółowo oznakowane. Prosimy pacjentów, aby zwracali uwagę na strzałki kierunkowe wskazujące nową lokalizację pomieszczeń – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu.

Godziny przyjęć w przeniesionych do nowych lokalizacji poradniach i oddziałach pozostają bez zmian.

Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu
e-mail: sekretariat(at)szpital.mielec.pl