Szanowni Pacjenci

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu informuje, że zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Szpitala nr 150/2019, dzień 17.08.2020r. jest dniem wolnym od pracy (za 15.08.2020 r.)

Ważne informacje dotyczące funkcjonowania szpitala

Od dnia 23.03.2020 r. do odwołania zmieniają się dotychczasowe zasady rejestracji na badania w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Obowiązuje tylko rejestracja telefoniczna.

Wszystkie porady lekarskie NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ będą udzielane w trybie porady telefonicznej.

Od dnia 16 marca 2020 roku, wstrzymuje się do odwołania przyjęcia w poradniach specjalistycznych. Każdy pacjent powinien skorzystać z Porady Telefonicznej.

Od dnia 13 marca 2020 roku wstrzymuje się przyjęcia i zabiegi planowe. Realizowane będą natomiast procedury medyczne w trybie pilnym.

Z dniem 5 marca 2020 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu wprowadza się całkowity zakaz wstępu na teren szpitala dla osób odwiedzających pacjentów oraz innych osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia ciągłości działania obiektu.

↑ Włącz dźwięk

Rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę segmentu „C” na parterze Szpitala Powiatowego w Mielcu dla potrzeb Oddziału Chirurgii Naczyniowej. Wykonawca rozpoczął prace już początkiem kwietnia.

Zwycięzcą przetargu na przebudowę szpitalnego segmentu C, w którym obecnie mieści się m.in. poradnia chirurgii naczyniowej i poradnia ortopedyczna, zostało konsorcjum firm ze Staszowa: „ADMA” Zakład Remontowo-Budowlany oraz Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne „ADMA” Spółka z o.o. Przedstawiciele tych przedsiębiorstw podpisali umowę ze Starostwem Powiatowym w Mielcu w środę, 29 marca.

Zgodnie z ustalonymi w niej zapisami, przedmiot zamówienia obejmie m.in. wymianę posadzek, okładzin ściennych, powłok malarskich i grzejników c.o.; wykonanie ścianek działowych, sufitów podwieszanych i instalacji gazów medycznych wraz z punktami ich poborów oraz sygnalizacją awaryjną; a także montaż wyposażenia sanitarnego. Na liście zadań dla wykonawcy znajdzie się również wykonanie bądź przebudowanie szeregu instalacji: od wodno-kanalizacyjnej, przez elektryczną, aż po wentylacyjną. Zadania te konsorcjum wyceniło na kwotę 1 019 200 złotych. Planowo, oddział oddany ma zostać do ponownego użytku najpóźniej do 9 listopada br.

W związku z remontem, od kwietnia Poradnia Urazowo-Ortopedyczna wraz z rejestracją przeniesiona została do budynku Pogotowia Ratunkowego. Druga z działających w segmencie C poradni – Poradnia Chirurgii Naczyniowej wraz z Pracownią USG – od 10 kwietnia działa na I piętrze, obok dotychczasowej Położniczej Izby Przyjęć. Pacjenci dotrą do niej od strony holu przy SOR-ze. Oddział Okulistyki wraz z Chirurgią Jednego Dnia ulokowany został natomiast na poziomie -1, obok Planowej Izby Przyjęć.- Wszystkie zmiany będą szczegółowo oznakowane. Prosimy pacjentów, aby zwracali uwagę na strzałki kierunkowe wskazujące nową lokalizację pomieszczeń – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu.

Godziny przyjęć w przeniesionych do nowych lokalizacji poradniach i oddziałach pozostają bez zmian.

Obiekt monitorowany

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Klauzulę informacyjną dotyczącą monitoringu można znaleźć klikając tutaj.

Administratorem danych jest Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, ul. Żeromskiego 22, 39-300 Mielec. System monitoringu wizyjnego prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala. Klauzula informacyjna dotycząca monitoringu dostępna na stronie internetowej: www.szpital.mielec.pl. Więcej informacji uzyskać można drogą elektroniczną: iod@szpital.mielec.pl.