W mieleckim szpitalu rusza remont Pracowni Tomografii Komputerowej. Pracownia zostanie dostosowana do umieszczenia w niej nowego tomografu.

Remont pracowni rozpocznie się tuż po wyprowadzeniu z niej starego tomografu i służyć będzie dostosowaniu obiektu do użytkowania nowego sprzętu. Nowy tomograf zostanie dostarczony do Szpitala Powiatowego w Mielcu przez firmę GE Medical Systems Polska Sp. z o.o. z Warszawy, która wygrała przetarg.

W związku z rozpoczynającymi się pracami, od piątku, 24 listopada, pacjenci nie będą zapisywani na badanie w Pracowni Tomografii Komputerowej w mieleckim szpitalu.  Przepraszamy pacjentów za wszelkie niedogodności związane z brakiem tomografu. Nowy sprzęt, przy pomoc którego będziemy leczyć pacjentów, z pewnością podniesie jakość usług świadczonych przez mielecki szpital i komfort pacjentów – podkreśla Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Wymiana tomografu to koszt 2.472.026,39 zł. Na jego zakup, Powiat Mielecki otrzymał 1,4 miliona złotych dotacji z rezerwy budżetowej rządu. – Tomograf nie jest jedyną nowością w mieleckim szpitalu. Niedawno w lecznicy pojawił się również nowy rezonans magnetyczny; końcem miesiąca czekać nas będzie z kolei otwarcie ofert na zakup cyfrowego rentgena. Dążymy do tego, by diagnostyka w szpitalu była jak najlepsza – mówi Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

BIP logoLogo ePUAPUE logo

Obiekt monitorowany

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Klauzulę informacyjną dotyczącą monitoringu można znaleźć klikając tutaj.

Administratorem danych jest Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, ul. Żeromskiego 22, 39-300 Mielec. System monitoringu wizyjnego prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala. Klauzula informacyjna dotycząca monitoringu dostępna na stronie internetowej: www.szpital.mielec.pl. Więcej informacji uzyskać można drogą elektroniczną: iod@szpital.mielec.pl.